Banka Kredi Kampanyaları

Akbank Axess Kredi Kartının İptali İçin En Kolay Yöntemler

Akbank Axess kredi kartı sahipleri herhangi bir durumda veya kendi isteklerinden dolayı, kredi kartlarını iptal ettirmek için işlemler yapabilmektedir. Her bankadaki işleyiş Akbank üzerinde de geçerli olduğu için kart kullanıcıları, istedikleri zaman kredi kartlarını kapatabilmektedir. Bu işlemi yapmak için Akbank tarafından birçok farklı kanal aktif edilmiştir. Bu yollardan birisi bankanın herhangi bir şubesine giderek, başvuru açmaktır. Ayrıca Akbank internet bankacılığı, Akbank müşteri hizmetleri ve Akbank mobil uygulama aracılığı ile de, Akbank Axess kredi kartlarının iptalleri yapılabiliyor.

axess kart iptali kapattırma

akbank axess kredi kartinin iptali icin en kolay yontemler

Kredi Kartları Neden Kapatılmak İstenir?

Vatandaşlar kontrolsüz bir şekilde kredi kartlarını kullanmalarından dolayı, sonunda gelen kredi kartı ekstresi ile beraber, şoka girmektedir. Kredi kartı borçlarından dolayı hayatını yürütemeyen kişiler, genel olarak çareyi ise kredi kartlarını iptal ettirmekten yana bulmaktadır. Öte yandan sadece sıkıntı ve problem yaşandığı için değil de, farklı bankalardan gelen cazip kredi kartı kampanyalarına katılmak isteyen vatandaşlar, bu nedenlerle de kredi kartlarını kapatarak, yeni ürünlerine ve kartlarına kavuşmayı düşünebilmektedir.

Akbank Şubeleri İle Kredi Kartı İptali

Akbank müşterileri, kredi kartlarını hızlı bir şekilde iptal ettirmek istiyorsa, Akbank’ın herhangi bir şubesine giderek başvuruları yapabiliyor. Banka yetkilileri müşterilerinin bu taleplerini kısa sürede yerine getirerek, kullandığı Akbank Axess kartlarını hızlı bir şekilde iptal etmektedir. Fakat bilindiği üzere bankaların çalışma saatleri 09.00 ile 17.30 saatleri arasındadır ve bu saatler arasında gitmeniz gerekmektedir.

Akbank İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartını İptal Etmek

Akbank Axess kredi kartını kapatmak için pratik yöntemlerden bir tanesi de, internet bankacılığı ile iptal yöntemidir. İnternet bankacılığı üzerindeki tanımlamalar ekranı üzerinden ilgili kart seçilir ve iptal işlemi yapılır. Kredi kartı kapatma işlemi de bu işlemlerden herhangi bir tanesi olduğu için, en pratik yöntem olan internet bankacılığı üzerinden gerçekleşebiliyor.

Akbank Mobil Uygulama Aracılığı İle Kredi Kartını Kapattırmak

Tıpkı internet bankacılığında olduğu gibi, kullanmakta olduğunuz cep telefonları üzerinden Akbank’ın Direkt uygulamasına giriş yaparak da, kredi kartı iptali yapılmaktadır. Az öncede belirtmiş olduğumuz gibi bu işlem günün 24 saatinde yapılmaktadır ve oldukça kolay bir yöntemdir diyebiliriz.

Akbank Müşteri Hizmetleri Aracılığı İle Kredi Kartını İptal Etmek

Kredi kartını iptal etmek için en hızlı diğer bir yöntem ise, banka müşteri hizmetlerini aramaktır. Üstelik müşteri hizmetleri Akbank’ın en gelişmiş sistemlerinden bir tanesi olmasından dolayı, günün her saatinde hizmet vermektedir. Banka yetkilileri ilk olarak kimlik tespiti yapmak için müşterinin özel bilgilerini sorar ve ekrandan onay alır. Bunun devamında kendilerine aktarılan işlemler sonucu kart iptali gerçekleşir. Böylelikle kapatılan kredi kartları tamamen pasif duruma getirilir ve bir daha kullanılmamak üzere kapatılır.

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu ile ilgili yazımızı da sitemiz üzerinden buraya tıklayarak https://bankasikredi.com/akbank-axess-kredi-karti-basvurusu-nasil-yapilir-tum-yontemler/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Evin dedi ki:

    Ben yanlışlıkla axess kartına başvurdum iptal edılmesını istıyorum

BİR YORUM YAZ