Banka Kredi Kampanyaları

Akbank Cebe Para Gönderme Nasıl Yapılır (En Kolay Yol)

Akbank Cebe havale yapma işlemi, alıcı kişiye cep telefonu aracılığı ile para ulaşmasını sağlayan, bunun için de oldukça düşük tutarda komisyon talep edilen, son derece güvenilir ve pratik bir para transfer uygulamasıdır. Bu yöntemle paranın iletildiği kişinin de, para gönderen gibi Akbank müşterisi olmasına gerek yoktur. İster Akbank müşterisi konumunda olsun isterse de olmasın, Akbank ile cebe havale sisteminde karşıdaki kişiye kısa süre içerisinde para gönderimi yapabilirsiniz. Bunun için alıcı kişinin sadece cep telefonunu bilmeniz yeterlidir.

akbank cep havale

akbank cebe para gonderme

Akbank Cebe Para Havale Nasıl Yapılır?

Akbank üzerinden herhangi bir bireyin cep telefonuna para aktarımı yapmak için; Akbank Direkt internet bankacılığı ya da Akbank Direkt mobil uygulamasına giriş yapmanızın devamında ” Transfer Yap ” ya da ” Para Transferleri ” bölümüne tıklayıp, buradan ” Cep Telefonuna / ATM ‘ye ” alt menüsüne giriş yapınız. Buraya giriş yaptıktan sonra gönderilecek olan paranın hangi hesap üzerinden gideceğini seçtikten sonra, göndermek istediğiniz kişinin bilgilerini ve cep telefonu numarasını yazdıktan sonra göndermek istediğiniz para miktarını ( göndermek istediğiniz tutar en az 10 TL ve katları olmalıdır ) yazıp işleminizi onaylayınız. İşleminizi onayladıktan sonra sizlere ve alacaklı kişiye, SMS bilgilendirme mesajı gidecektir. Böylelikle Akbank cebe havale işleminiz pratik bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Gelişen teknoloji ile beraber, artık bu yöntemin oldukça fazla kullanıldığını aktarabiliriz. Zaten Akbank gelişen teknolojiye en hızlı ayak uyduran öncü bir banka konumundadır.

Akbank Cebe Gelen Havaleyi Çekme

Karşı tarafa ve size bilgilendirme mesajı geldikten sonra alacaklı, herhangi bir Akbank ATM ‘sine giderek, kartsız işlem menüsüne giriş yapmasının devamında TC kimlik numarasını yazıp ” Kartsız Para Çekme ” bölümüne geçmelidir. Burada kendisine sorulacak Referans numarasını ve gönderilen para tutarını yazdıktan sonra günün her saatinde parasını çekebilmektedir. Referans numarası; gönderici tarafından para transferi yapılan cep telefon numarasına SMS ile ulaşmaktadır. Bu numaranın güvenlik açısından kimseyle paylaşılmaması gerekir. Ayrıca önemli bir numara olduğu için, SMS’i ve verilen kodu asla silmeyiniz.

Akbank cebe havale sisteminde alacaklı kişi cep telefonuna mesaj ulaştıktan sonra en az 24 saat içerisinde, parayı herhangi bir ATM şubesinden çekmek zorundadır. Eğer bu süre zarfında gönderilen para karşıdaki kişi tarafından çekilmez ise, para göndericinin, parayı göndermiş olduğu hesaba veya kartına geri gelir. 24 Saat uygulaması yüzünden mağdur konumda olan birçok kişinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden mesaj geldikten aynı gün içerisinde, parayı karşıdaki kişi çekmelidir.

Akbank Cebe Para Gönderme Limitleri

Günlük Gönderim; en az 10 TL – en fazla 1000 TL ‘dir.

Aylık Gönderim; en az 10 TL – en fazla 4000 TL ‘dir.

Sitemizdeki yazılardan; Akbank Axess Kredi Kartı En Kolay Başvuru Yöntemi konulu yazımızı da buradan https://bankasikredi.com/akbank-axess-kredi-karti-basvurusu-nasil-yapilir-tum-yontemler/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ