Banka Kredi Kampanyaları

Akbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır (En Hızlı Yol)

Bankalar her geçen gün karşımıza sundukları farklı hizmet ve ürünler ile karşımıza çıkmaktadır. Kredi kartı ise en fazla kullanılan bankacılık ürünleri içerisinde yer almaktadır. Faturalara otomatik ödeme vermesi, alışverişlerde taksit imkanları sunması ve acil nakit ihtiyacı duyuldu zaman taksitli nakit avans çekme imkanı vermesi kredi kartlarının bu kadar faza kullanılmasının sebepleri arasındadır. Akbank ise sunduğu farklı kredi kartları ile müşterilerini memnun etmeyi başarmaktadır. Fakat bazı durumlarda kredi kartınızı iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda Akbank kredi kartı iptali nasıl yapılır? Sorusunun cevabını siz de merak edersiniz. Yazımızda sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz.

akbank kredi kartı iptali

akbank kredi karti iptali nasil yapilir

Akbank Kredi Kartı İptali

Akbank’tan aldığınız ve aktif bir şekilde kullandığınız kredi kartınız çalındığı veya kaybolduğu takdirde güvenliğiniz için kredi kartınızı iptal ettirmeniz gerekmektedir. Kredi kartınızı iptal ettirme işleminizi dijital bankacılık kanalları, telefon bankacılığı, ATM ve şubeler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu evrede dikkat etmeniz gereken ana konu ise kartınızın istenmeyen işlemler gerçekleştirme ihtimali olan kişilerin eline geçmesidir. Bu yüzden Akbank kredi kartlarınızın iptallerini hızlı yapmaya dikkat etmeniz gerekir. Kredi kartı iptali için en hızlı olan yöntem ise; Akbank’ın müşteri hizmetlerini aramaktır. Akbank çağrı merkezine 444 25 25 ya da 0850 222 2525 numaralarında ulaşabilirsiniz. Kartını iptal ettirmek isteyen kişilere çağrı merkezinden müşteri temsilcisine bağlanma konusunda öncelik tanınır.

Akbank Kredi Kartı Kapatma Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartınızı kapatmak istiyorsanız kredi kartınızı bir daha hiç kullanamayacağınızı kabul etmeniz gerekir. Akbank kredi kartınızı kapattırmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem; kredi kartı taksiti borcunuz varsa bu borcunuzu ödemek olmalıdır. Hatta yapabiliyorsanız kredi kartı borcunuzu 1 – 2 TL fazla ödemenizi tavsiye ederiz. Kredi kartınızın borcunu ödeyeceğiniz zaman ileriye dönük olan taksitli işlemlerinizi de baz alarak ödeme işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Kredi kartı kapatma işlemlerinizi garanti olması için banka şubeleri üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz. Eğer kredi kartınızı tek seferde kapatacak duruma sahip değilseniz tüketici kredisi kullanarak kapatabilirsiniz. Çektiğiniz kredi ile transfer işlemini gerçekleştirerek kredi kartınızı kapatabilirsiniz.

Yine konuyla alakalı olan Akbank Cebe Para Gönderme Nasıl Yapılır konulu yazımızı da buradan https://bankasikredi.com/akbank-cebe-para-gonderme-nasil-yapilir-en-kolay-yol/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Derya colak dedi ki:

    Kredi kartıbasvurisunu iptal ettirmek istiyorum kullanmak istemiyorum durumum yok ödeyemem

BİR YORUM YAZ