Banka Kredi Kampanyaları

Bana Neden Kredi Çıkmıyor Diyenlere 5 Cevap

Kredi çekme konusu ülkemizde maalesef biraz abartılmaya başlandı desek çok yanlış bir kelam olmayacaktır. Neden derseniz; artık bir cep telefonu almak için bile kredi çekip 36 ay, 48 ay gibi borçlara imza atıyoruz. Üstelik maddi durumumuz el veriyor mu el vermiyor mu buna bile dikkat etmiyoruz. Tabii ki gerçek anlamda ihtiyaçları için kredi başvurusunda bulunanlara bir diyeceğimiz yok ancak bu hususlara da dikkat etmek gerekiyor. Konumuza bir geçiş yapacak olursak; kredi başvurusunda bulunmak oldukça kolay bir işlem ancak kredinin onayı ise; maalesef bu kadar kolay değil.. Şimdi kredisi bir türlü onaylanmayan ve banka banka gezen ancak kredi bulamayan tüketicilerin kendisine en çok sorduğu soru olan Bana Neden Kredi Çıkmıyor diyenlere 5 cevapta konuyu açıklamaya çalışacağız.

Bu işin olmazsa olmaz ilk sebebi tabii ki kredi notu olacaktır. Bankalar artık tabiri caizse, kapıdan içeri adımınızı atar atmaz önce kredi notunuza bakmaktadır. Bunun bir sonucu olarak da kredi notu düşük olan tüketiciler maalesef bu anlamda kafadan elenmektedir. Hele hele kredi notunuz 1000 ve altındaysa işiniz hepten zorlaşırken, eğer kredi notunuz 700 ve altındaysa yani Findeks kırmızı renk grubundaysanız yapacak maalesef çok şey yoktur. Bu şekilde size kredi çıkması imkansıza yakın zordur.

  • Belgenen Aylık Gelirin Düşük Olması

Aylık maaşınız isterse 10 bin TL olsun, bankalar sizin aylık gelir belgenize bakacaktır. Eğer gösterilen maaşınız asgari ücret ise; buna göre bir değerlendirme alırsınız. Dolayısıyla kredi başvurusunda bulunurken, taksitler ile BELGELENEBİLİR aylık geliriniz arasında bir denge olması gerektiğini unutmayın. Örneğin; aylık belgelenebilir geliriniz 2 bin TL ise; aylık ödemeleri 1.500 TL ‘ye denk gelen krediye başvurmaya gerek yok çünkü reddedilme ihtimali % 99 ‘dur.

bana neden kredi çıkmıyor

bana neden kredi çıkmıyor

  • Başka Bir Bankaya Ödenmemiş Borç Olması

Eğer kredi için başvurduğunuz bankaya ya da bunun haricinde bir bankaya; günü geçmiş ve ödenmemiş bir borcunuz var ise; bu borcunuzu ödemeden kredi alamazsanız. Bunun tek istisnası belki üzerinden çok geçmemek kaydıyla borç transferi kredisi olabilecektir. O da yüksek bir kredi notunuz olması halinde mümkündür.

  • Başkasına Kefil Olmak

Başka bir kişiye kefilliğiniz var ise; bankalar bunu da tespit edebildikleri için size kredi vermeden önce bu kefilliği de göz önünde bulunduracaktır ve size biraz daha temkinli yaklaşacaktır.

  • Yüksek Meblağlı Kredilere Başvurmak

Eğer başvurduğunuz kredi yüksek meblağlı ise; yine kredinin çıkma şansı zora girecektir. Her yediğiniz red cevabından sonra bir sonraki bankaya miktarları düşürürerek başvurmanız iyi bir taktik olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ