Banka Kredi Kampanyaları

Çeyiz Hesabı Açan Bankalar Listesi 2019 Güncel

27 yaş altında evlenecek olan her geç bireye çeyiz hesabı açılması, sistemde üç yıl kalmaları ve diğer gerekli tüm şartları sağlamaları durumunda 5 bin TL üst limite kadar devlet tarafından verilecek olan destek hayata geçti. Çeyiz hesabı uygulamasından yararlanmak için, hızlı bir şekilde banka hesabı açabilirsiniz. Bu yazımızda çeyiz hesabı açmak için neler gereklidir ve çeyiz hesabını hangi bankalar açıyor gibi sorulara cevaplar vereceğiz. Çeyiz hesabı açan bankalar listesi, aşağıdaki gibidir.

çeyiz hesabı açan bankalar

ceyiz hesabi acan bankalar listesi 2019 guncel

Ziraat Bankası Çeyiz Hesabı

Eğer şu anda KYK kredi ve burs ödemelerinizi alıyorsanız, yüksek ihtimal Ziraat Bankası Genç Bank kart kullanıyorsunuz demektir. Hali hazırda bu genç kitleyi kendi bünyesinde tutmak isteyen Ziraat Bankası, gençlere yönelik avantaj sağlayan Çeyiz Hesabı uygulamasını aktif etti. Ziraat Bankası’ndan çeyiz hesabı açmanız durumunda ise, uygulama yönetmeliğine dair belirlenen alt ve üst sınırlar çerçevesinde aylık veya üç aylık dönemler halinde düzenli ödemelerinizi yapabileceksiniz. Aynı zamanda hesap açıldığı zaman tek seferde 15 bin 837 liraya kadar toplu ödeme yapabilme gibi imkanlara sahipsiniz. Bunun dışında olarak Ziraat Bankası; ödeme sınırları, hesap açılış tutarları ve devlet katkısı minimum tutarlarını her sene eş zamanlı olarak arttırmaktadır.

Denizbank Çeyiz Hesabı

Çeyiz hesabı açmaya 18 Nisan tarihinde başlayan Denizbank, hesabınızdaki birikimlere devlet katkısının yanı sıra %12.50 oranıyla oldukça dikkat çekiyor. Denizbank’tan çocuklarınız ya da kendiniz için bir çeyiz hesabı açtırmanız durumunda yüksek faiz oranı avantajına ek olarak Denizbank kredi kartınızdan da hesabınıza geçmesi için otomatik ödeme talimatı fırsatlarından da yaralanmanız mümkündür diyebiliriz. Bankada yönetmeliğin öngördüğü şekilde aylık veya üç ayda bir olarak ödeme yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Çeyiz Hesabı

Çeyiz hesabı açacak olan gençlere oldukça yüksek faiz oranını veren önce banka Yapı Kredi, internet bankacılığında kullanılan maksimum yıllık faiz oranını aktif edeceği bilgisini vermiştir. Bankadan, aylık ya da üç aylık dönemlerde hesaba para yatırmanız mümkün olmaktadır. Yapı Kredi’den açacağınız çeyiz hesabına aylık  olarak 105,58 TL ile 1055,80 TL arasında düzenli otomatik ödeme talimatı verebileceğiniz gibi aynı zamanda açılışta bir defaya mahsus olmak üzere 15.837 TL’ye kadar bir tutar da para yatırabiliyorsunuz

İş Bankası Çeyiz Hesabı

Çeyiz hesabı açan öncü bankalar arasında çalışmalarına devam eden İş Bankası, müşterilerine yıllık yüzde 16.38 oranında getiri oranı sunmaktadır. Uygulamanın yasal şartları konusunda İş Bankası’ndan açmış olduğunuz çeyiz hesaplarına aylık ve üç aylık vade seçenekleriyle sizlere kalmış bir ödeme planıyla para yatırmanız mümkün olmaktadır. Bankanın uygulamakta olduğu güncel faiz oranı ise, şu anda %11 civarında seyir almaktadır. Eğer banka müşterisi iseniz, internet şubesinden de kolayca çeyiz hesabı açabilir ve geleceğe yönelik yatırım yapabilirsiniz. İş Bankası Çeyiz hesabı konusunda pratik çözümler sunuyor.

Sitemiz üzerinden Devlet Yardımları bölümünden daha fazla bilgiye buradan https://bankasikredi.com/category/devlet-yardimlari  ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ