Banka Kredi Kampanyaları

Dijital Para Nedir Ne İşe Yarar

Dijital para nedir olayına girmeden önce; dünya para piyasasına son birkaç yıla baktığımızda çok farklı bir yönde seyretmektedir. Kredi kartı kullanımındaki artış, mobil cüzdan uygulamaları, manyetik okuyuculu kartlar derken banknot para artık hayatımızdan gittikçe uzaklaşmaktadır. Tabii ki bunda internet ve teknoloji alanında yaşanan gelişmeler de ciddi anlamda etki sahibidir. Bu gelişmelere son olarak bir de dijital para konusu eklenmiştir. Bugünkü yazımızda sizlere dijital para nedir kısaca izah etmeye çalışacak ve dijital para kazanmanın yolları hakkında tüyolar vermeye çalışacağız.

Dijital Para Nedir ?

Dijital para; herhangi bir kişi ya da kuruma ait olabilen ya da olmayan, elektronik ortamda harcama ve para transferi imkanı sağlayan paraya denmektedir. Dijital paralar arasında en çok bilinen Bitcoin ‘dir. Bitcoin; yazılımı Satoshi Nakamoto tarafından yapılan,Blockchain teknolojisini kullanan ve her geçen gün kullanımı daha da artan bir para birimidir. Blockchain teknolojisi ise; tüm dünyaya kısa süre içerisinde internet üzerinden veri transferi sağlayan ve tıpkı bankacılık işlemleri gibi para transferine imkan veren bir sistemdir. Ne Blockchain teknolojisi ne de Bitcoin herhangi bir kişiye ait değildir. Bu sistemler açık bir sistem olup, tüm kullanıcılar tarafından geliştirmeye de açıktır. Güvenlik açısından ise şu ana kadar herhangi bir problem yaşanmamıştır.

Bitcoin Değeri Nedir ?

Bitcoin fiyatı açısından ele alındığında ise; her geçen gün artış gösteren bir grafik sergilemektedir. Dönemsel düşüşler yaşansa da bundan 2,5 ay öncesine kadar 1 Bitcoin 500 Amerikan doları civarında seyretmekteyken Kasım 2016 Bitcoin fiyatı ise 730 Amerikan dolarıdır.

Dünya devi birçok bankalar ve bazı ülkeler kendi dijital paralarını çıkarmak için de çalışmalara başlamıştır. Ülkemizde de er ya da geç dijital paraya geçiş yaşanacaktır. Bu nedenle ilk etapta yatırım yapanların kazançlı çıkmaları muhtemeldir.

bitcoin

dijital para nedir

Bitcoin yasal mı diye kafasında soru işareti olan ve Bitcoine yatırım yapmak konusunda kararsız kalan kullanıcılar için söyleyebileceğimiz; Bitcoinin yasak olduğu ya da olmadığı yönünde ülkemizde herhangi bir yasal düzenleme yoktur. Ancak TürkiyedekiBitcoin borsaları alım – satım konusunda bazı belgeleri kamu kurumlarından almışlardır. Yakın zamanda bu konuda bir yasal düzenleme yapılması muhtemeldir.

Bitcoin haricindeki dijital paralar da bulunmakta bunlara örnek olarak; DogeCoin, Litecoin, Monero, DashCoin, TheDao, LiskCoin, RippleCoin, Z Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Pot Coin, gibi dijital para birimlerini sayabiliriz.

Bitcoin ile para kazanma konusunda da birçok fırsat bulunmaktadır. Bunlar mining yapmak ve faucet mining yapmaktadır. Mining işi profesyonel bir iş olmakla birlikte, siz daha kolay olan faucet mingingi deneyebilirsiniz. Bu konuda çok daha ayrıntılı bilgi için http://www.bedavabitcoins.com sitesinden yararlanabilirsiniz. Bu sitede 50 ‘den fazla Bitcoin faucet mining sitesi bulunmakta olup, hepsini aktif bir şekilde kullanmanız halinde ayda  600 – 700 $ civarında, eğer bu işi çok ciddi yaparsanız tahmin bile edemeyeceğiniz rakamlara ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece günlük 30 – 40 civarında tıklama yapmak. Özellikle büro personeliyseniz ve gününüz bilgisayar karşısında geçiyorsa kesinlikle değerlendirmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ