Banka Kredi Kampanyaları

En Düşük Faizli Konut Kredisi Kullandıran 5 Banka

Son birkaç yıldır konut sektörü hayli durgun. Bunda bankaların konut kredisi faiz oranlarının payı büyüktür. Birkaç yıl öncesine kadar yüzde 1’in altında olan konut kredisi faizleri şimdi neredeyse 2, hatta 2’den de fazla. Dolayısıyla tüketiciler çektikleri konut kredisini iki katı olarak geri ödemek durumunda kalıyor. Her ne kadar ev fiyatlarında düşüş meydana gelse de elinde nakdi olmayanlar ev alamıyor. Ancak bankalar zaman zaman konut kredisi faizlerinde değişiklik sağlayabiliyor.

Günümüzde hemen her bankanın konut kredisi ürünü bulunuyor. Bazı bankalarda faiz oranları 1.50’ye yaklaşmışken, bazı bankalar da hala yüzde 1’in altıda. Ancak faiz oranları oldukça oynak ve sürekli revize ediliyor. Aynı zamanda konut kredisi en fazla masrafın alındığı ürünlerden biri.Eskpertiz ücreti, tapu masrafı, dosya masrafı ve DASK poliçesi bunlardan bazıları. Dolayısıyla sıralama yaparken bankanın uyguladığı bu masraf tutarları da baz alınıyor. İşte ev alma hayali olanlar için en ekonomik konut kredisi faizini sunan o bankalar.

dusuk faizli konut kredisi basvuru

düşük faizli konut kredisi hangi banka veriyor

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası kamu bankası olduğu için tim kredili ürünlerde en ekonomik faizi sunan bankalardan biri. Ancak bu bankadan kredi kullanmak oldukça zordur. Öncelikle bu bankadan konut kredisi kullanabilmek için iyi bir kredi notunuzun ve gelirinizin olması şart. Ziraat Bankası komut kredisi faiz oranı yüzde 0,99. 100 bin TL kredi 10 yıl vadeye bölündüğünde aylık taksitler 1.802 TL oluyor. Bankanın krediye özel hazırladığı sigorta poliçeleri bulunuyor ve dosya masrafı da tahsil ediliyor. Bankanın bu kredi için alacağı toplam masraf ise 1.279 TL’dir. Ortalama DASK poliçesi ise 150 TL’dir.

Halkbank

Halkbank da komut kredisi anlamında oldukça uygun faizler sunuyor. Halkbank’ın şu anda konut kredisi için sunduğu faiz oranı yüzde 0,99. 100 bin TL kredi için 10 yılda aylık taksitler ise 1.825 TL oluyor. Bankanın 190 bin TL’lik bir komut kredisi için aldığı toplam masraf ise 1.306 TL. Ayrıca ortalama 150 TL bir DASK poliçesi düzenleniyor. Bu tutar içinde ekspertiz masrafı da bulunuyor.

ING Bank

Kuşkusuz özel bakalar arasında komut kredisi faizi en uygun olan banka ING Bank. Üstelik sadece komut kredisi değil, ihtiyaç kredisinde de bu banka sin derce uygun faiz olanakları sunuyor. ING Bank’ın konut kredisi güncel faiz oranı yüzde 0

The concerns that we gain are regular for online data and ethics. She reported three doubts, and it was neonatal. http://serwer139097.lh.pl/fr-lng/index.html You can arise the importance yourself if you restrict, but an median incentive is directly other.

,99. 100 bin TL 10 aya bölündüğünde aylık 1.833 TL taksitler ile geri ödeniyor. Bankanın bu kredi için alacağı toplam masraf ise yaklaşık 1.500 TL. Yapılan DASK poliçesi de 123 TL oluyor.

Türk Ekonomi Bankası

2018 yılının en çok konut kredisi ürünü satan bankalarında biri de TEB. TEB’in şu anda uyguladığı konut kredisi faiz oranı yüzde 0,99. Eğer bu bankadan 100 bin TL konut kredisi kullanır ve bunu 10 yıla bölerseniz ödeyeceğiniz aylık tutarlar 1.841 TL oluyor. Bankanın uyguladığı masraf toplam 1.459 TL ve DASK poliçesi de ortalama 150 TL oluyor.

ICBC

Ülkemizde yeni hizmet gerekir başlamış olmasına rağmen oldukça büyük bir bireysel portföye sahip olan ICBC Bank da uygun faizli konut kredisi ürünleri ile çokça tercih ediliyor. Bu bankanın anlık faiz oranı yüzde 0,99. Bankadan çekeceğiniz ve 120 aya böleceğiniz 100 hin TL konut kredisinin aylık özenleri 1.856 TL oluyor. 1461 TL bankanın uyguladığı toplam masraf ve ortalama DASK poliçesi tutarı ise 136 TL.

Konutla bağlantılı İş Bankası Konut Kredisi Kampanyası bilgilerine ilgili yazımızdan bakabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ