Banka Kredi Kampanyaları

En Kolay KOBİ Kredisi Veren Bankalar 2019

Esnaf kredileri olarak da bilinen ve bankalar tarafından küçük ve orta ölçekli işletme sahipleri, kobi statüsündeki işyerleri için uygun faiz oranına sahip ve geri ödeme imkanları ile ticari kredileri vermektedir. Akbank, Finansbank, HSBC, Denizbank, Vakıfbank ve diğer Devlet bankaları ile birçok finansal kuruluşun KOBİ’lere yönelik avantajlı kredileri bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu kobi kredisi veren bankalar ile ilgili daha detaylı bilgi sunmaya çalışacağız.

kobi kredisi veren bankalar 2019

En Kolay KOBİ Kredisi Veren Bankalar 2019

Kobi kredi başvurusu nasıl yapılır?

Bankaların Ticari olarak vermiş olduğu kobi kredi başvurusu yapacak olan işletme sahipleri, esnaflar bankaların şubelerine gidip ne amaçla ve ne için kredi kullanma istediklerini bankalara iletmek zorundadır. Bankaların kredi uzmanlarına desteğe niçin başvurmak istediğinizi ve kredi ile ne yapacağınızı anlattıktan sonra banka ve işletme sahibi hangi tür kobi kredisi alacağına karar vermektedir. Bunun devamında karşılıklı olarak hangi tür kredi alınacağının kredinin toplam vadesinin ne kadar olacağını, istenilen limitin talep edilecek tutarın ne olacağının kararı verilmektedir.

Banka kredi temsilcisine tüm bilgilerin iletilmesi ve kredi türü ve hesaplamasının yapılmasının devamında banka Kobi yetkililerine kredinin geri ödeme planını ve ne kadar sürede ödeneceğinin bilgisi verilir. Daha sonra kredi değerlendirme süreci aktif olmaktadır. Bankalar kobi kredilerini talep eden işletmeleri değerlendirme sürecini hızlandırmaları için bazı ekstra evrakları talep etmektedir. Bu evraklar işletmenin yıllık mali verilerini gösteren evrak ve belgeleri, yıllık bilanço evrakları ve gelir belgesi, ticaret Sicil Gazetesi kayıt örneği ve ikametgah gibi belgeler olmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Kobilere Kredi

Yapı kredi bankası siz değerli kobilere özel 2B Arazi Kredisi,  Nakit Destek Kredisi, Sezona Hazırlık Kredisi, Ödemesi Kolay Turizm Kredisi, Makine Donanım Kredisi, Taksi Kredisi, Kobi Ar-Ge Kredisi, , Taşıt Kredisi, Franchising Kredisi adı altında birçok özel teşvik kredilerini sunmaktadır. Kredi faiz oranı 15 bin lira 36 ay üzerinden % 1,40 civarında olmaktadır.

Vakıfbank Kobi destek

Kobilerin acil nakit gereksinimlerini hızlı bir şekilde gidermek adına verdiği Kobi sektör destek kredileri ile 12 farklı sektöre ilişkin olarak kullandırdıkları kredi çeşitlerini  genel olarak Nakit, gayri nakdi, hammadde alım kredisi, TMO makbuz senedi karşılığı kredisi ve çek ve diğer ödeme araçları ile yatırım ve proje kredileri ve dış ticaret kredisi ürünleri ile KOBİDOST paketleri yer almaktadır.

Garanti bankası kobi kredisi

Garanti bankası kobilere ayrıcalıklı olarak sunmuş olduğu taksitli ticari ( esnaflar tarafından kullanılmakta) nakdi ve gayri nakdi kredi, yabancı para kredileri, proje kredisi, dış ticaret kredisi gibi kobilere özel krediler bulunmaktadır.

QNB Finansbank kobi kredisi

QNB Finansbank kobilere özel nakdi, gayrinakdi kredi, ihtiyaca özel ve tarım kredileri ile destek olan bir diğer önemli bankadır. QNB Finansbank tüm kobilerin işletme ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile beraber kullandırdığı kobi kredileri, oldukça rağbet altında olmaktadır. QNB Finansbank kobi kredileri olarak 15 bin lira, 36 ay vade için faiz oranı % 1,23 civarında faiz oranı aktif olmaktadır.

Sitemiz üzerinden Esnafa Özel KGF Kefaletli Kredi ile ilgili yazımızı da bu bölümden https://bankasikredi.com/esnaflara-ozel-bir-kredi-daha-kredi-garanti-fonu-kefaletli-kredi/ ortalama 3 dakika içerisinde okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ