Banka Kredi Kampanyaları

Esnaf Kefalet Kredisine Başvurmanın En Kolay Yolu (Detaylı)

2018 yılına az bir süre kala esnaf olmak ve işletmenin gelirlerini yüksek seviyelerde tutmak oldukça zor bir şeydir. İşletme açmak isteyen veya diğer yandan işletmesini geliştirmek isteyen esnaflar, nakit imkanı olmadığı için bankaların sunduğu kredilere başvuru yapmaktadır. Ancak günümüzde bankaların ağır olan şartları ve yüksek faiz oranları herkesin belini bükmektedir. İşte tam da bu nedenle hükumet bu yıl aldığı kararlar ile beraber Devlet eliyle esnafa kefalet kooperatifince hibe ve teşvik desteği verilmesi konusunda yeni bir uygulama çıkarmıştır. Birçok esnafa nefes aldıracak bu hibe krediler için, bazı ekstra şartlar da olmaktadır. Sizlerde işletmenizin geleceğini düşünüyorsanız, ESKKK kefaleti ile nasıl esnaf kredisi çekilir bilmiyorsanız, bu yazımızı detaylı olarak okumanızı öneririz.

eskkk kredi başvurusu

ESKKK Kredisine Başvurmanın En Kolay Yolu (Detaylı)

 

Esnaf Kefalet Kredisi İçin İstenen Şartlar Neler?

Devlet teşvik projesi olan esnaf kefalet kredisi esnafların içerisinde bulunduğu nakit sıkıntısını gidermek ve esnaf işletme sayısını arttırmak için verilmektedir. İşletmesini kurtarmak, büyütmek isteyen işletme sahiplerine bazı hibeler ve teşvikler sunulmaktadır.  Kayıtlı olduğunuz kooperatifin bölgesinde yaşıyor olmak, yada işletmenizin bu bölge içerisinde bulunması aranan ilk şartlardır. Başvuru işlemleri için bu konuda tek yetkili banka olan, Halk Bank üzerinden yapılmaktadır.

Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Alınır?

2017 yılında yükselme gösteren faiz oranları, bankalarla esnafların arasını bir hayli açtı diyebiliriz. Fakat işletmesi kötü günler geçiren esnaflar bankaların kapısına gitmeden önce kooperatiflerine başvuru yapmalıdır. Çünkü bankadan çekilecek olan miktara karşı kefil olarak kooperatifiniz de sizlere destekler vermektedir. Dediğimiz gibi bankalara başvuru yapmadan önce bağlı olduğunuz kooperatife giderek müracaat etmeniz gerekmektedir. Kooperatif yetkililerince incelenen başvurunuz hakkında sizlere en kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır.

Sonucun onay alması durumunda ise kooperatifiniz sizlerin üyelik bilgilerinizi, ihtiyacınız olan teşvik miktarını Halk bankasına gönderir. Bankadan da kredinizin onay alması durumunda belirtmiş olduğunuz tutar imza karşılığında sizlere ödenir. Durumu acil olan esnaflarımızın ilk yapması gereken kooperatifine başvurmak olmalıdır. Yüksek miktar banka faizleri ile mağdur olmamak için bu kurumların aracılığını tercih etmek hem sizlerin hem de işletmenizin yararına olacaktır.

Esnaf Kefalet Kredisi Çeşitleri

İşletme kredisi: Çoğu esnafın başvurularında tercih ettiği teşviktir diyebiliriz. Kullanım amacı işletmelerin ana ihtiyaçlarını karşılamak ve destek sağlamaktır. Krediden faydalanabilenler bu kooperatife üye olan ortak esnaf ve sanatkarlardır. Maksimum 150 bin TL tutarına kadar kredi verilir. Vade süresi ise 1 ila 5 sene arasında değişim göstermektedir.

İskonto kredisi: Bu kredi genel olarak küçük ihtiyaçları karşılamak için verilir. Maksimum 24 ay vade imkanı verilirken 30 bin TL tutarına kadar limitler aktif olmaktadır. Sıkıntılı günlerde tefeciden para almak ya da yüksek faizli bir kredi çekmek yerine iskonto kredisine kooperatifiniz aracılığıyla başvurmak sizler için en mantıklı bir tercih olacaktır. Fakat bu kredinin 150 bine kadar verildiği söylenir.

Sitemiz üzerinden Kredi Garanti Fonu Kefaleti ile Kredi konulu yazımızı da buradan https://bankasikredi.com/esnaflara-ozel-bir-kredi-daha-kredi-garanti-fonu-kefaletli-kredi/ ortalama 3 dakika içerisinde okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ