Banka Kredi Kampanyaları

Esnaflara Özel Bir Kredi-Kredi Garanti Fonu Kefaletli Kredi

Kredi Garanti Fonu (KGF), küçük ve orta ölçekli işletmeler için sağladığı kefalet ile işletmelere destekler vermekte ve aynı zamanda bu destek ile, işletmeler ihtiaçlarını giderebilmektedir. Gerçekten de özellikle yeni açılacak olan işletmelerin, bazı finansal destekleri alması gerekiyor. Öte yandan KOBİ’lerin uzun vadeli kredi kullanmalarında da bankalar tarafınan istenilen teminat tutarları yukarı seviyelerde gezmektedir. Bunun dışında KOBİ’lerin işlerini büyütürken mevcut kredi limitlerinin artırılmasında bankaca talep edilen ek teminatlar, çoğu kez işletmelerin karşısına çıkan bir sorun olmaktadır. KGF, KOBİ’lere verdiği kefalet ve üstlendiği risk ile bu işletmelerin daha yüksek tutarda banka kredileri kullanmalarını sağlamakta, uzun vadeli ve uygun maliyetli kredilerden küçük işletmelerimizin de yararlanmasını lası hale getirmektedir.

kgf kefaletli kredi

Esnaflara Özel Bir Kredi Daha : Kredi Garanti Fonu Kefaletli Kredi

Nasıl Başvurulur?

KGF teminatından yararlanabilmek için; bankanıza, KGF kefaletinden yararlanmak istediğinizi bildirmeniz ve dosyanızın işleme alınmasını söylemeniz yeterlidir. Banka tarafından kredi başvurunuz uygun bulunduğu takdirde iletilen kefalet talebiniz olumlu ya da olumsuz olarak 2 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

Kefaletin Maliyeti Nedir?

Kefalet talebinde bulunan firmaların değerlendirme sürecini aktif edebilmeleri için, maktu bir inceleme ücreti ödemek zorundadır. Talebin uygun bulunması ve kredinin KGF’nin kefaleti ile kullanılması durumunda da, kredi vadesi boyunca her yıl peşin olarak, kefalet bakiyesi üzerinden, kefaletin nakdi, gayri-nakdi veya diğer özelliğine göre, yıllık yolarak bazı ücretlendirmeler de aktif edilir.

Kimler Yararlanabilir?

Banka kredisi olanaklarına büyük işletmelere göre daha az ulaşan küçük işletmeler, KGF kefaleti ile daha rahat kredi kullanmaktadır ve bu sayede KOBİ’lerin de yüksek tutarda banka kredileri durumu ortaya çıkmaktadır. Çalışan sayısı 250’den az olan işletmeler KOBİ olarak kabul edilmesiyle berabe, imalat sanayi yanında hizmetler ve madencilik sektöründeki girişimcilere de destekler veriliyor. Türkiye’nin bütün alanlarında yaşayan KOBİler, esnaf ve sanatkarlar, tarımsal işletmeler ve çiftçiler, kadın ve genç girişimciler KGF kefaleti için başvuruları yapabilirler.

Kefalet Limiti Ne Kadardır?

Bir KOBİ için kefalet üst çekim limiti 1.000.000 TL, bu KOBİ’nin doğrudan ya da dolaylı şekilde risk grubu oluşturduğu işletmeler için ise kefalet üst limiti 1.500.000 TL olarak belirlenmiştir.

Hangi Tür Kredilere Kefalet Verilir?

İşletme ihtiyacına dönük her türlü kredi için kefalet verildiği için, üst sınır olarak belirli bir alan bulunmuyor. Bu uzun vadeli bir yatırım kredisi olabileceği gibi, borçlu cari hesap şeklinde nakdi bir kredi ya da akreditif ve teminat mektubu gibi gayri nakdi kredi konumunda da olabilir. Kredilerin verilme amacı, aşağıdaki gibidir.

 • Yeni İş Kurma
 • İhracatın Finansmanı
 • İthalatın Finansmanı
 • Teminat Mektubu Amaçlı Krediler
 • Mevcut Tesisin Genişletilmesi
 • Hammadde Temini
 • Yeni Teknoloji Kullanımı
 • Yeni İş Yerine Taşınma
 • Finansal Kiralama
 • KOBİ’lerin Kullandığı Diğer Nakdi ve Gayrinakdi Krediler
 • Nakit Sıkıntısını Giderme

Esnafa özel krediler ile ilgili sitemiz üzerinden farklı bilgilere de buradan https://bankasikredi.com/category/esnaf-kredileri ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ