Banka Kredi Kampanyaları

İş Bankası Cebe Para Gönderme Havale İşlemi Nasıl Yapılır

Gelişen teknoloji ile beraber artık akıllı telefonlar ve diğer uygulamalar aracılığı ile insan gücünün git gide azaldığını ve teknolojinin insanların yerini aldığını görüyoruz. Ayrıca bankalar gelişen teknolojiye hızlı bir şekilde ayak uydurmakta ve teknolojik gelişmeler ile bankacılık sektörünü ilerletmektedir. Mobil uygulamalar ve Bankaların internet bankacılığı uygulamalarından, hemen hemen her işlem yapılmaktadır. Öncelikli konumuz İş Bankası cebe havale olmasından dolayı, sadece bu konu üzerinde duracağız.

iş cep havale

is bankasi cebe para gonderme havale islemi nasil yapilir

Ancak cebe havale işleminin neredeyse her banka tarafından aktif edilen bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle sıklıkla karıştırılan iki konu hakkında bilgiler verelim. Eft ve havale kavramı birbirine sıklıkla karıştırılıyor. Bireyler EFT yapacakken havaleye tıklıyor ya da havale yaparken EFT alanına tıklıyor. Bu karışıklığı gidermek için havale işleminin aynı banka üzerinden farklı hesaplara yapıldığını, EFT’nin ise farklı bankalar ve farklı hesaplar üzerinden yapıldığını söylemek isteriz.

İş Bankası Cebe Havale

Sahip olduğunu İş Bankası banka hesabı üzerinden birisine cebe havale sistemiyle para gönderimi yapmak istiyorsanız, bunun için iki işlem yapabilirsiniz diyebiliriz. Bunlardan ilki internet bankacılığını kullanmak, bir diğeri ise mobil bankacılık olan İŞ Cep’i tercih etmektir. Özellikle mobil uygulamanın, internet bankacılığından daha pratik ve kolay olduğunu sizlere söylemek isteriz. Mümkün ise sizler İş Cep mobil uygulamasını tercih edin. Fakat iki yöntemle de, cebe havale işlemi yapılmaktadır.

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

İş Bankasının resmi internet şubesi olan adrese giriş yapıyorsunuz. (http://www.isbank.com.tr/) Burada farklı bir site ismine kesinlikle giriş yapmayınız. Sağ üst tarafta bulunan bireysel müşteri kimliğine basıyorsunuz ve karşınıza ekran geliyor. Bu ekrana TC kimlik numarası, müşteri numaranız ve sahip olduğunuz internet bankacılığı yazarak devam ediyorsunuz. Bu noktada sizlerin cep telefonuna gönderilen tek kullanımlık şifre olacaktır. Bu şifreyi de mümkün ise ekrana mutlaka yazınız.  Giriş yapmanızı devamında sırasıyla bu işlemleri uygulayınız. Para aktarma ardından Havale ve gelen menüden de cebe havale bölümüne basıyorsunuz. Gelen menüye para göndermek istediğiniz kişinin cep telefon numarasını ve devamında T.C kimlik numarasını yazıyorsunuz. Buradaki bilgiler oldukça değerli bir konumdadır. Çünkü İş Bankası Cebe havale işlemi iptal edilemez. Eğer onayı verdiniz fakat bilgilerde ufak da olsa hata görüyorsanız, bunu iptal etme gibi bir durum yoktur. Bu durumda müşteri hizmetlerini aramanız ve para çekilmeden işlemi iptal etmeniz gerekmektedir.

İş bankası cebe havale limiti en az olarak 10 TL ve üst sınır ise 1000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limiti arttırmak için bağlı olduğunuz şube ile görüşmelisiniz. Mobil uygulama ile gönderim ise aynı şekildedir. Para gönder butonundan cebe havale kısmına basıp, karşıdaki kişinin cep telefonunu ve T.C kimlik numarasını yazıp onay vermeniz gerekiyor. Devamında gelişen işlemler, aynıdır.

Konuyla alakalı olduğu için sitemizdeki EFT Nedir ile ilgili yazımızı da buradan https://bankasikredi.com/eft-nedir/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ