Banka Kredi Kampanyaları

İş Bankası Maximum Kredi Kartı Limiti Arttırma Yolları

İş Bankası müşterilerinin kolaylıkla başvurarak alabilecekleri kredi kartı Maximum kart olarak bilinmektedir. Zaten kart Maximum kart sahibi olan ve belirli bir süredir kart kullanımı gerçekleştiren kişilere İş Bankası tarafından limit artışı yapabilme hakkı verilmiştir. Bu sayede kişiler daha yüksek miktarlarda toplam harcama yapabilmekte ve ihtiyaç durumlarında kullanışlı olabilen nakit çekim işlemlerinde daha yüksek çekebilmektedir.

maximum kart limit yükseltme

is bankasi maximum kredi karti limiti artirma

İş Bankası’nın müşterilerinin limit artışı talebi için kullanıma sunduğu yöntemler arasında İşCep uygulamasını kullanmak, bilinen müşteri hizmetleri ile  iletişime geçmek, internet şubesini kullanmak yer almaktadır. Kişiler bu yöntemler ile gerçekleştirecekleri limit artışı taleplerinde kanuni düzenlemeye uygun olup olmadıkları yönünden değerlendirilmekte ve buna göre limit artışı yapılabilmektedir.

İş Bankası çağrı merkezlerine ulaşarak müşteri temsilcilerinden konu hakkında destek almak için 9850 724 07 24 numaralı telefonu kullanarak menüden kredi kartı işlemlerini seçmek yeterlidir. İşCep kullanımını aktifleştiren banka müşterilerinin de kendilerine tanımlı olan Maximum kartın limit artışı taleplerini uygulama üzerinden gerçekleştirmeleri mümkündür. Ayrıca kart limitlerini bilmeyen kişiler bunun için hesap ekstrelerini kontrol edebilir ya da yine çağrı merkezi ile temas kurabilirler.

Kart Limiti Artışı Taleplerinde Nelere Bakılır?

Bütün Bankalar’ın bağlı bulundukları bir devlet kurumu olan BDDK tarafından yapılmış ilgili yasal düzenleme gereği kişiler kredi kartı kullanımlarına başlamalarının ardından ilk 2 yıl aylık gelir seviyelerinin 2 katından fazla limite sahip olamazlar. Bu tutar ilk 2 yıl kullanımını tamamlamış kişiler için 4 katına çıkmaktadır. 2 yıldan uzun süre kart kullanımı bulunan kişiler ya da bu süreç dolmadan gelir artışı elde eden kişilerin gerçekleştirecekleri limit artışı işlemleri kolaylıkla kabul edilmektedir.

Limit artışının gerçekleştirilmesinin ardından kişiler bir sonraki dönem gönderilen hesap ekstresinde yeni limit tutarlarını artmış bir şekilde göreceklerdir. Limit artışı taleplerinde bulunan kişilerin kullanımları boyunca aylık ödemelerini düzenli bir şekilde yapmış olmaları da limit artışı başvurularında önemli olabilen bir durumdur. Kişiler yeni limitlerinin kullanımları ile ilgili yaşadıkları sorunlarda yine aynı birimler ile temasa geçerek durum hakkında bilgi alabilir ve gerekli işlemleri yerine getirebilirler.

Yine konuyla alakalı olan İş Bankası Cebe Para Gönderme Havale İşlemi Nasıl Yapılır konulu yazımızı da buradan https://bankasikredi.com/is-bankasi-cebe-para-gonderme-havale-islemi-nasil-yapilir/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. asimözaltin dedi ki:

    ben tam 5 8 senedir işbankasını kartı var nedense limiti artmıyor 2400 limiti

BİR YORUM YAZ