Banka Kredi Kampanyaları

Maaş Aldığım Banka Maaşımın Kaç Katına Kredi Verir?

Bankalar kredi kullanmak istediğiniz zaman genellikle sizden çok sayıda belge ve evrak talebinde bulunacaktır. Fakat maaşınızı aldığınız banka üzerinden kredi çekmeniz çok daha kolay olacaktır. Bu yüzden kredi kullanmak istediğiniz zaman ilk önceliğiniz maaş aldığınız banka olmalıdır. Çünkü kredi kullanmanız için gerekli olan evraklar hazır bir şekilde kredi kullandığınız bankada bulunmaktadır. Bu yüzden ekstra bir evrak vermek zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda bankalar kendilerinden maaş alan müşterilerine daha kolay kredi verilmesini sağlar. Birçok kişinin maaş aldığı bankadan maaşının kaç katına kredi çekeceğini merak ettiğini görüyoruz. Yazımızda bu sorunun cevabını vereceğiz.

maaşın kaç katına kredi çıkar

maas aldigim banka maasimin kac katina kredi verir

Maaş Alınan Bankadan Kredi Çekmek

Maaş alınan bankalar ödemeler esnasında herhangi bir sorun yaşanmayacağını düşünerek kendi maaş müşterilerine kolay bir şekilde kredi vermektedir. Aynı zamanda bankalar eğer ödemelerde bir sıkıntı olursa yasal haklarını kullanarak maaşınızdan hakkını alacağını düşünür ve bu yüzden kolay kredi verir. Her bankanın maaş müşterilerinin maaşlarının belli bir katı düzeyinde kredi verdiğini görüyoruz. Her bankada farklılık gösteren bu uygulama bazı bankalarda 5 katına kadar bazı bankalarda ise 15 katına kadar yükselebilmektedir. Bu oranlar üzerinde en etkili olan ise; maaş alan kişinin mesleğidir. Kamu çalışanı olan kişilerin mesleklerinin devamlılığı olduğu için bankalar bu kişilere daha yüksek katlarda kredi vermektedir.

Bankalar Kredi Miktarını Nasıl Hesaplar?

Bankalar kredi kullanmak isteyen kişilere istedikleri kredi verebilmek için çok farklı hesaplamalar yapmaktadır. İlk olarak kişinin işi ve maaş durumu göz önüne alınır. Bunlara ek olarak kredi notunuzu da kontrol eder ve duruma göre onaylar ya da başvurunuza olumsuz dönüş yapar. Bankalar aynı zamanda kredi geri ödemelerini hazırladığı sırada aylık maaşınızın %60’ı kadarına ödeme yapabileceğiniz vadeler hazırlar. Net olarak aylık geliriniz 1000 TL ise ödemeniz gereken kredi vadesi maksimum 600 TL olacaktır. Bu yüzden alacağınız kredi oranı vade oranıyla beraber düşünmeniz gerekecektir. Kredi notu düşük olan kişiler bankalara yaptığı kredi başvuruları sonucunda genellikle ret cevabı alacaklardır. Bu kişiler acil kredi kullanması gerekiyorsa direk maaş aldıkları bankalar görülmelidir.

Yine konuyla alakalı olan Sıfır Arabanın Tamamına Kredi Çıkar mı konulu yazımızı da buradan https://bankasikredi.com/sifir-arabanin-tamamina-kredi-cikar-mi/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ