Banka Kredi Kampanyaları

Öğrenci Kredi Kartlarının Limitini Yükseltmek İçin Ne Yapmalı

Kredi kartı limiti, kredi kartı başvurularının sırasında müşterinin istediği ya da gelirinin el verdiği derecede belirlenmektedir. Fakat öğrenci kredi kartlarında genel olarak 600-1000 TL otomatik limit açılımı yapılır. Aslında yapılan ilk kredi kartı başvurusunda eğer öğrencinin kredi notu iyiyse, daha yüksek bir limit de verilmektedir. Kredi kartını kullandıkça ihtiyaçlar daha fazla artış gösterir ve artık limit yetmeyebilir. Özellikle teknolojik ürünlerin çoğuna artık taksit ile sahip olunabildiği için, kredi kartı oldukça yararlı bir ödeme aracı haline gelmiştir.

öğrenci kredi kartı limit arttırma

ogrenci kredi kartlarinin limiti nasıl yükseltilir

Kredi kartı limit arttırmak için ne yapmam gerekir?

Öncelikle bankalar artık yeni uygulama ile, onay verilmediği zaman hiçbir şekilde otomatik olarak limit artışı yapmıyor. Bu nedenle ilk olarak öğrenci kredi kartınızın kullanıldığı bankadan, limitinizin arttırılması için talep açabilirsiniz. Bu uygulamayı telefon, internet ya da sms yöntemiyle yapabilirsiniz. Bankalar bu gibi kanallar aracılığı ile günün her saati işlem kabul etmektedir. Bankaya gösterdiğiniz ek bir gelir var ise, banka bunu sizlerden tekrardan da talep edebilir.

Öğrenci kredi kartlarında aslında limitin kendi artış göstermesi için onay verdiğiniz zaman, 6 ay gibi bir süreyle otomatik kullandıkça limit artışı olabilir. Şuanda bu sistem oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir.. Bankaya başvuruda bulunmak da aslında bir çözüm olabilir. Eğer ödemelerini günü gününe yapan bir kişiyseniz ve aynı zamanda herhangi bir kredi sicil bozukluğu yok ise, buna bağlı olarak kredi kartınızın limiti arttırabilir. Genel olarak bu işlem 1-3 iş günü civarında sürmektedir.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Ne Kadar Sürer?

Kredi kartı limiti oldukça önemli bir konu olmakla beraber, artık limiti yetmeyen kullanıcılar çeşitli yöntemler aramaya başlamıştır. Özellikle öğrencilerin giderlerinin fazla olması, bu konuyu önemli bir konuma taşımıştır. Hemen hemen herkesin aklında, limitinin çok ve sınırsız olması istenir. Fakat hem bankalar hem de BBDK yani Bankalar birliği tarafından alınan bir karar ile beraber, gelire bağlı olarak limitler aktif olmaktadır. İşte tam da bu noktada öğrencilerin bir geliri olmadığı için, kredi notuna ve ödemelerine bakılmaktadır.

Öğrencilerin kredi kartlarının limitlerinin yetmemesi ve çeşitli sorunlar araması da, kendilerini araştırmaya doğru itmiştir. Öncelikle sizlere birkaç ipucu vermek istiyoruz. Limitinizi arttırmak istiyor fakat bu onaylanmıyorsa, önce 5-6 ay kredi kartı borcunuzu düzenli olarak ödemeniz gerekmektedir. Öğrenciler için yalnızca bakılan bu olmaktadır. Eğer geçmişte düzensiz ve 1-2 ay geciktirmeli ödediyseniz en az 1 yıl o limit ile idare etmeniz gerekebilir. Öğrencilik hali elbet gecikmeler olabilir ama en azından asgari ödemelerinizi yapmanızı öneririz. Çünkü öğrencilik hayatından başlayıp da, ileriki zamanlarda bu geç ödemeler kredi çekmek istediğiniz zaman sizlere tamamen bir engel olabilmektedir.

Sitemiz üzerinden Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ile ilgili konumuzu da buradan https://bankasikredi.com/findeks-kredi-notu-nasil-yukseltilir/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ