Banka Kredi Kampanyaları

Peşinatsız Araba Almak Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar

0 km veya kullanılmış araçların tümüne kredi veren bankalar üzerinden, sıfır veya ikinci el otomobil kredisi kullanabilir, hiç peşinat olmadan araba sahibi olabilirsiniz. Tamamına otomobil kredisi veren bankalar ve firmalara internet üzerinden taşıt kredisi başvuru formunu doldurmanız, sizler için yeterlidir. Aracın tamamına kredi veren bankları ve şartlarını yazımızda detaylı olarak aktardık.

arabanın tamamına kredi veren bankalar

Peşinatsız Araba Almak İsteyenlere : Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Şartlar Nelerdir?

Vatandaşın almak istediği taşıt için % 100 yani tamamına kredi verilebilmesi için, bazı değerlendirme sürecinin aktif olduğunu sizlere söylemek isteriz.  İlk olarak tamamına kredi almayı planladığınız araçtaki bazı özelliklere gelelim. Tüm bankalar müşterilerine sıfır araç alımları ve 2. El için bazı kredileri aktif etmiştir. Sıfır araba alacak olan kişilerden arabanın faturası ve 2. El araba alacaklardan ise ruhsatı talep edilir. İkinci el arabalarda aracın üzerinde herhangi bir ipotek olmaması ve yaşının da 6’dan büyük olmaması gerekiyor.

72  aydan büyükler için arabanın tamamına kredi veren bankalar, söylemek isteriz ki bu konuda çözüm sunmuyor. Bunlar bankalar bankaların araçlarda aramış olduğu genel şartlar olarak bilinir. Peki sıfır ve ikinci el araç alacak kişilerde ne gibi şartlar aranıyor bilginiz var mı?  İlk olarak bankaya kredi için başvuruda bulunacak olan bireylerin, kredi notları mutlaka iyi olacakt ve düzenli bir maaşa sahip olmalı,en az aynı iş yerinde 4 ay olarak sigortalı olarak çalışmalıdır.

Hangi Bankalar Veriyor?

Yukarıdaki şartlara uygunuygun ve kararınızı verdiyseniz eğer, Akbank, Garanti, T.C. Ziraat bankası, Halkbank gibi başta köklü bankalar olmak üzere bir çok özel ve kamusal bankalar dan rahatlık ile araç kredisi imkanlarını arabanın değerinin %75’lik bir kısmını kredi olarak alabilirsiniz. Tamamına kredi alacaksanız eğer, izlemeniz  gereken iki yol mevcuttur. Birincisi sıfır araç alacakların faturalarını yüksek kestirmeleri, ikinci el araç kredisi alacakların da anlaşma değerlerini yine yüksek göstermesidir. Bunun dışında araç kredisi çekerken, geriye kalan %25’lik bir kısmı da, eğer kredi notunuz müsaitse ihtiyaç kredisi olarak kullanabilirsiniz. Genel olarak bu yazdığımız yöntem sıklıkla tercih ediliyor.

Faiz Oranları Ve Vadeler

Özel bankalarda kredi faiz oranlar % 1,44 civarlarında seyir almaktadır ve 10,000 TL 48 ay geri ödemesi 294,50 TL oluyor. Yani bu rakamı 12 aylık ödeyeceklerin aylık taksit rakamları 929,87 TL 24 ay vadeli 512,56 TL olarak ortaya çıkıyor.

Kamu bankaların araba kredisi faiz oranları ise her zaman olduğu gibi düşük seviyelerde gezmekte ve % 1,23 seyirlerinde bulunmaktadır. Yine bu bankalardan 10,000 TL kullanmak isteyenlerin 12 ay boyunca ödemeleri gereken sabit rakam 915,43 TL , 24 olarak ve ödemesi gereken ise; 497,85 TL ,36 ay kullanacaklar ise 360,08 TL’dir.

Sitemiz üzerinden taşıt kredisi ile ilgili güncel kampanyalara konu yazılarımıza bu bölümden https://bankasikredi.com/category/tasit-kredisi ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilgili bir konu olan sıfır km aracın tamamına kredi çıkar mı yazımıza da buradan https://bankasikredi.com/sifir-arabanin-tamamina-kredi-cikar-mi/ ulaşabilir ve bu konuda da fikir edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ