Banka Kredi Kampanyaları

PTT’den Kredi Kartı Borcu Ödenir Mi? (Hangi Bankalar)

Farklı bankalar kredi kartı borcu olan kişiler bu borçlarını PTT şubeleri üzerinden yapıp yapamayacaklarını merak ediyorlar. PTT şubeleri üzerinden kredi kartı borcu ödemesini yapabilirsiniz. PTT’ye ait olan bir kredi kartınız bulunuyorsa bunun borçlarını ödeyebileceğiniz gibi PTT ile anlaşmalı olan banka borçlarınızı da ödeyebilirsiniz. Örneğin; Vakıfbank’a ait olan kredi kartı borcunuzu PTT şubelerinden ödeyebilirsiniz. Kredi kartı borçlarınızı PTT’den ödemek istiyorsanız bunun için ilk yapmanız gereken; size en yakın olan bir PTT şubesine gitmek olacaktır. Aynı zamanda PTT’lerin ATM’leri üzerinden de kredi kartı borcunuzu ödeme işlemi yapabilirsiniz.

pttden kredi kartı borcu ödeme

ptt kredi karti borcu odenir mi hangi bankalar

PTT’den Kredi Kartı Borcu Ödeme Ücreti Ne Kadar?

PTT, başka bankalara ait olan kredi kartı borcunuzu ödediğiniz takdirde sizden herhangi bir ücret talep etmeyecektir. Örneğin, PTT üzerinden Akbank’a ait olan kredi kartınızın borcunu ödediğiniz sırada borcunuzu ne kadar ödemeniz gerekiyorsa o kadar ücret yatırırsınız. PTT üzerinden kredi kartı borcu ödemesi yapacağınız sırada aynı ücreti ödersiniz. PTT sizden kesinlikle ek ücret talep etmeyecektir. ATM, şube veya PTT internet bankacılığı üzerinden kredi kartı borcunuzu ödeme işleminizi gerçekleştireceğiniz sırada karşınıza ek bir ücret çıktıysa çıkan bu ücretin PTT ile bir ilgisi yoktur. Büyük ihtimal ödeme yaptığınız banka ile ilgisi vardır. Bu tarz bir durumda kredi kartınızı aldığınız banka ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

PTT’den Hangi Bankaların Kredi Kartı Borcu Ödenir?

Kredi kartını PTT’den ödemek isteyen kişiler ilk olarak PTT’nin banka ile anlaşmalı olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Eğer PTT, çalıştığınız bana ile anlaşmalı değilse kredi kartı borcunuzu ödeyemezsiniz. Ptt’nin anlaşmalı olduğu banklar; Alternatikbank, Akbank, Burgan Bank, Bankpozitif, Denizbank, Fibabanka, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Halk Bankası, Garanti Bankası, INGBank, HSBC, Kuveyt Türk, İş Bankası, Şekerbank, Odeabank, Türkiye Ekonomi Bankası, Tekstil Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Vakıfbank şeklindedir. Bu bankalara eğer kredi kartı borcunuz varsa size yakın olan bir PTT şubesinden veya PTT ATM’si üzerinden ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde kredi borçlarınızı da ödeyebilirsiniz.

Yine konuyla alakalı olan PTT Anlaşmasıyla Kapıda Ödeme Sistemi Nasıl Kurulur konulu yazımızı da buradan https://bankasikredi.com/ptt-anlasmasiyla-kapida-odeme-sistemi-nasil-kurulur/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ