Banka Kredi Kampanyaları

SBM Sigorta Teklifi Almak İçin En Kolay Yol (Sadece 3 Dk)

Ülkemizin son bir iki yıldır en büyün gündem konulardan bir tanesi de, Trafik sigortası işlemleri ve bunların pahalı olmasıdır. Sigorta şirketlerinin sürekli olarak zarar ediyoruz demeleri, bunun yanında artış gösteren sigorta fiyatları, vatandaşın artık sigorta yaptırmadan araca biniyor olması, vs. Gibi yoğun bir gündem konusu meydana getirdi. Trafik sigorta ücretleri yakın bir tarihte tavan fiyatlara kadar gelirken, son bir düzenleme ile beraber fiyatlar istenilen seviyelere gelmese de düşürüldü. Hatta sigorta fiyatları konusunda bazı ekstra çalışmalar da aktif olarak, vatandaşın tek bir kalemde tüm sigorta şirketlerinden teklif alabileceği yeni bir portal olan SBM hayata geçirildi. SBM konusunda herkes yeteri, kadar bilgi sahibi olmadığı için; bu yazımızda sizlere trafik sigortası sorgulama ve SBM teklif alma işlemleri nasıl yapılır gibi sorulara detaylı olarak cevaplar vereceğiz.

sbm teklif alma

sbm sigorta teklifi almak icin en kolay yol sadece 3 dk

SBM Nedir?

SBM dediğimiz Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ‘nin kısa adı olmasıyla beraber tüm sigorta şirketleri ile ilgili aracınız için teklif alabileceğiniz bir platform olarak geçmektedir. Sisteme giriş yaparak, herhangi bir üyeliğe, vs. gerek kalmadan sigorta şirketlerinin hepsinden tek bir hamle ile teklif alabiliyorsunuz. Bu teklifler ışığında hangi sigorta şirketinin sizlere daha uygun fiyat sunduğunu ve sizlere trafik sigortası yaptığını öğrenerek, zorunlu sigorta maliyetlerinizi daha düşük fiyattan yaptırma olanağına sahip olacaksınız. Bu noktada sigortanızın içeriğine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu konuya mutlaka dikkat ediniz.

İlk etapta zor bir işlem olarak gözükse de genel olarak çok kolay bir platformdur. SBM zorunlu trafik sigortası prim bedeli sorgulama işlemini yapmak için öncelikle SBM ‘nin resmi internet sayfası olan www.sbm.org.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Buraya girdikten sonra karşınıza ekran gelecektir ve ekrandan ise; “Trafik Sigortası Teklif Alma Sayfasına Gidiniz” yazan bölüme tıklamanız gerekmektedir. Ve böylelikle artık karşımıza bize ait bazı bilgileri gireceğiniz bir ekran gelecektir.

SBM Teklif Alma

Açılan bu sayfadan da artık sorgulama işlemine devam ediyoruz. Kimlik tipi bölümünü “TC Kimlik” olarak seçim yapmanız gerekmektedir. Daha sonra Hemen altında yer alan “Kimlik No” bölümüne de on bir haneli TC kimlik vatandaşlık numaranızı yazıyoruz. Eğer aracınız şirket adına yani kurumsal olarak kayıtlı ise; Kimlik Tipi bölümünden “Vergi Kimlik” olarak seçimleri yapabilir ve Kimlik No bölümüne de Vergi kimlik numaranızı yazabilirsiniz.

Bu bölümleri bitirdikten sonra hemen altında yer alan PLAKA bölümüne; zorunlu trafik sigortası yaptırmayı düşündüğümüz aracımızın plakasını yazacağız ve sonrasında BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanında olan kutucuğa tıklama yaparak, hemen onun altında bulunan “Bilgilendirme formunu okudum, kabul ediyorum” cümlesinin yanındaki kutucuğu işaretleyerek onay veriyoruz. Bu işlemleri tamamlamanızın hemen devamında artık TEKLİF AL diyerek işlemimizi tamamlanıyoruz. Teklifi almak işte bu kadar kolaydır. Ayrıca ücret ödemesi yoktur.

Sitemiz üzerinden Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar ile ilgili yazımızı da ortalama 3 dakika içerisinde  buradan https://bankasikredi.com/pesinatsiz-araba-almak-isteyenlere-aracin-tamamina-kredi-veren-bankalar/  okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ