Banka Kredi Kampanyaları

SGK Güvencesi Olmayanlara Bankalar Kredi Verir Mi?

Günümüz koşulları içinde insanlara ne kadar kazanırsa kazansın paraları yetmiyor. Beklentileriniz yükselmesi, ekonomik şartların ağırlaşması, insanların karşısına aniden çıkan sorunlar vb. durumlardan ötürü para konusu gündemden asla düşmüyor. Böyle olunca da insanlar mevcut kazançları yetmediği zaman kredi için bankalara başvuruyorlar.

Bankalar kredi verir iken kimi şartlar arıyorlar ve kimi insanlar diğer insanlardan daha avantajlı oluyor. Örneğin kişinin sigortalı olarak çalıştığı bir işi var ise kendi ekonomik durumuna ve kazancına uygun olarak kolayca kendisine en uygun olan bankadan kredi çekebiliyor. Ama eğer kişinin SGK gibi bir yasal güvencesi yok ise kredi alamıyor gibi belli bir düşünce var.

Bu düşünce kısmen doğru, kısmen değil. Yani belli başlı bazı durumlarda aşağıda adı geçen bankalara yine belli koşullara bağlı olarak kredi verebiliyorlar. İşte o koşullar ve detaylar

Emekli Olan Kişiler

Kişilerin yaşamları boyunca yani çalışan insanların iş yaşamında oldukları süre zarfınca ister beyaz yakalı olarak çalışıyor olsun, ister beyaz yakalı olarak masa başında çalışsınlar en büyük düşlerinden birisi emekli olmaktır. Emekli olmak insanlara büyük bir özgürlük ve belli bir ekonomi güvence getirir. Ama günümüzün ağır koşulları içinde emeklilerin de paraya gereksinimi olmaktadır. Bu noktada SGK güvenceleri olmamaları onların kredi alamayacağı konusunu gündeme getirmez.  Bu insanlar ister emekli maaşını aldıkları kurumdan, ister kendileri için uygun olan diğer bankalardan kendi gereksinimlerine uygun ve bankanın onlara verdiği limitler dahilinde kredi çekebilirler.

sgk guvencesi olmayanlar kredi alabilir mi

sgk güvencesi olmayanlara kredi veren bankalar

Üzerinde Belli Bir Mal Varlığı Olanlar ve/veya Başka Yatırımları Olanlar

Bir de böylesi olan bir durum ülkemizde olsun dünyada olsun çalışmadıkları halde, belli bir işi gücü olmasa da kendi üzerinde atadan dededen kalma ya da Milli Piyango tarzı yerlerden ellerine para geçmiş insanlar olabiliyor. Bu insanlar da kendi mevcut durumlarını göstererek bankalara kredi başvurusu yaptığı zaman bazı bankalardan kredi çekebiliyorlar. Tapu, bankada para gibi şeyler kişinin bu tarz kişilere kredi veren yerlerden kredi çekmelerine olanak veriyor.

Öğrenci Olan Kişiler İçin

Öğrencilerin krediye gereksinimi olmaz diye düşünmemek gerekir. Öğrenciler de farklı nedenlerden ötürü kredi çekmek isteyebilirler. Böylesi durumlarda da öğrencilere kendilerine kredi veren bankalar aracılığı ile kredi çekebilir ve bu çektikleri krediyi bankanın kendisine verdiği limitleri oranında ödeme yapabilirler.

Kredi Notunun Yüksek Olması Durumu

Kişi o an için sigortalı olarak çalışan bir kişi olmayabilir. Ama öncesinde sigortalıdır ve ama kendi isteğiyle ama başka nedenlerden ötürü işsizlik sorunu yaşıyordur. Böylesi durumlarda kredi başvurusu yapan kişinin kredi notu ve daha öncesi dönemine bakılıp ve eğer uygun ise yine bankanın uygun gördüğü limitler dahilinde kredi çekmesine olanak verilir.

Hangi Bankalar SGK Güvencesi Olmayanlara Kredi Vermektedir?

SGK güvencesi olmayan insanlara her banka kredi vermemektedir. Kimi bankalar hiçbir şart altında kendini riske atmamaktadır. Kredi veren bankalar ise şunlardır: Halk Bank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank sigorta güvencesi aramadan kredi veren devlet bankalarıdır.  Özel bankalar ise  Şekerbank, Yapı Kredi Bankası, TEB, Enpara.com, ING, Akbank, Denizbank isimli bankalardır.

Bu bankalardan kredi çekmek için başvuru yapanların kredi notuna bakılmakta ve yine bu bankalardan bazıları kefil, ipotek vb. koşullar istemektedir. Tamamen gelir belgesiz yani herhangi bir evrak kişi istemeden kredi veren bankalar da mevcuttur. Bu bankalar ise  TEB;, Yapı Kredi, Finansbank, Şekerbank ve ICBC isimli bankalardır.

Ayrıca Bana Neden Kredi Çıkmıyor sorusu aklınıza geliyor mu? Kredi hakkında bilgilere https://bankasikredi.com/bana-neden-kredi-cikmiyor-diyenlere-5-cevap/ yazımızdan ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ