Banka Kredi Kampanyaları

Son 5 Yıldır Kar Ettiren Şirketler

      Ülkemiz açısından 2019 yılında istenmeyen birçok olay olmasına ve bu yılın gerek siyasi anlamda gerekse ekonomik anlamda zor bir yıl olarak geçmesi ile birlikte borsada zaman zaman düşüş trendli hareketler olsa da; borsa halen yatırımcıların vazgeçemediği en önemli yatırım kanallarından birisidir. Şu an itibariyle 98 000 bandında gezen BİST 100 ‘den; yakın vadede umut verici sinyaller alınmaktadır. Bugünkü yazımızda halka arz edilmiş şirketler arasında son 5 yıldır zarar açıklamayan şirketlerin hisseleri ve yine kar ettiren şirketler e ile ilgili bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

            İşte son 5 yıldır hiç zarar açıklamayan ve yatırımcıya kar ettiren şirketler in hisseleri

            1 – ASELSAN

            Uluslar arası arenada da adından çok fazla söz ettiren, yerli ve yabancı yatırımcının ilgi odağı olmayı başaran ASELSAN ‘ın son 5 yılına baktığımızda, yatırımcısına hiç kaybettirmediğini görmekteyiz.

aselsan

            2 – Otokar

            İhracat rakamlarını sürekli büyüten OTOKAR ‘ın son 10 yılı hep kâr ettiğini ilan ederek geçti. Bu yıl da yatırımcılarını yanıtlamayacağı kuvvetle ihtimal gibi duruyor.

otokar

            3 – Ford Otosan

            Otomotiv sektöründe Türkiye ‘nin bir dünya markası olması ile birlikte yükselişe geçen otomotiv üreticileri arasından Ford Otosan  ‘ın son 10 yılı ele alındığında, 2005 yılından itibaren arka arkaya kâr açıklaması yaptığı görülüyor.

ford

            4 – DO-CO

            DO – CO Holding büyümeye devam ediyor, hisse ortaklarına temettü ödemesi de yapan firmanın son yılı ele alındığında hiç zarar açıklamadığı görülüyor.

 do-co

            5 – Adel Kalemcilik

            Ülkemizin sektöründe önemli markalarından birisi olan Adel; son 5 yılda sürekli yatırımcılarının yüzünü güldürmüştür. Bu yıl da yine tablo değişmeyecek gibi …

adel

            6 – Sarkuysan

             Son 10 yılını kâr açıklayarak geride bırakan Sarkuysan bu alışkanlığına devam edecek gibi duruyor.

sarkuysan

            Saydığımız bu şirketler; son 5 – 10 yıldır şirketlerinin genel durumlarının değerlendirilmesi sonrası zarar açıklamayan şirketlerdir. Borsada yatırım yapılması ya da yapılmaması konusunda bankasikredi.com olarak bir tavsiye söz konusu değildir. Sitemizde sadece bilgi paylaşımı yapılmaktadır. Borsada işlem yapılmadan önce tarafınızdan piyasa analizinin iyi bir şekilde yapılması, son kararın da bizatihi tarafınızdan verilmesi sizin adınıza en iyisi olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ