Banka Kredi Kampanyaları

TEB Bonus Kredi Kartı İptali İçin En Basit 5 Yöntem

Artan ihtiyaçlar ve bankaların esnek ödeme planlarını aktif etmesi, kredi kartı kullanımını bir hayli arttırmaya başlamıştır. Daha doğrusu kredi kartı artık bir araç ve gereklilik durumuna taşınmıştır. Buna bağlı olarak bankaların arasındaki rekabet de git gide artış göstermiştir. Bankalar arası rekabetten faydalanan pek çok kişi ise, kendine en uygun gelen kredi kartını kullanmaya başlamıştır. Bununla beraber gereğinden fazla kart kullanmak da, bazı sorunları getirebilmektedir. Kart aidatı ödemek istemeyen kişiler, genel olarak kredi kartlarını iptal etmek isterler. Bankalar kart iptal işlemini, kredi kartı kaybolduğunda veya çalındığında yapmak ister.

teb bonus kapattırma

teb bonus kredi karti iptali nasıl yapilir

Ancak kredi kartı sahibi olmak da, bazı sorumlulukları beraber getirir. Kişilerin kredi kartlarını kullanırken son derece titiz hareket etmeleri gerekmektedir. Para harcamıyormuşçasına bir hava veren kredi kartları, aslında harcamaya da tahrik ediyor diyebiliriz. Bunun sonucunda ise gelirlerin giderleri tamamlayamadığı bir bütçe açığı oluşur. En nihayetinde bankanın da aktif ettiği faizler ile beraber içinden çıkılamaz bir durum meydana gelir. Bu durum da kredi kartlarının bir müddet kullanılmasına daha sonra da açılmamak üzere kapatılmasına yol açar. Peki, kredi kartlarını kapatmak mümkün müdür ve TEB Bonus kredi kartı iptali nasıl yapılır gibi sorulara cevaplar verelim.

TEB Kredi Kartını İnternet Üzerinden İptal Ettirme

TEB’in internet bankacılığı sayfasında yer alan kredi kartı menüsü açılır. En son kısımda bulunan iletişim alanına geçilir. Açılan menüden bu kez her türlü dilek, şikayet için tıklayın alanına geçiş yapılır. Açılan sayfadaki form, doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurulur. Devamında konu ile ilgili duyduğunuz şikayet metni oluşturulur. Dilekçe ile beraber sizlere en yakında olan şubeye gidilerek, kredi kartı iptali gerçekleşir. Bu işlemlerde kredi kart iptali genel olarak 3 iş günü civarında sürmektedir.

TEB Kredi Kartı Telefon Bankacılığı İle İptal Etme

TEB bankacılık hizmetlerinde müşterilerin sorunlarına cevap vermek için oluşturulmuş olan müşteri hizmetleri numarası 0850 200 0666 olarak aktif olmaktadır. Bu numaradan TEB’in telefon bankacılığı hizmetine ulaşım sağlayabilirsiniz. TEB müşteri hizmetleriyle iletişim kurarak, kredi kartınızın iptalini yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri aradıktan sonra, bir takım bilgilerinizin (T.C kimlik numarası, Müşteri numarası vb.) doldurulması istenir. Ardından sunulan menüden sizlerin kullandığı kredi kartı numarasının tuşlanması istenmektedir. Bunlar tamamlandıktan sonra, müşteri hizmetlerine bağlanırsınız. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra, sizler kendilerine kredi kartınızın iptal olması gerektiğini aktarabilirsiniz. Böylece işlem tamamlanır ve kredi kartı iptaliniz için ilk adım atılmış olur. Kredi kartınızın iptal olduğundan emin olmak istiyorsanız eğer, cep telefonunuzun SMS bölümünü sürekli kontrol ediniz. Ayrıca kredi kartı iptali yapıldığı zaman, banka müşteri temsilcisini arayabilir ve kredi kartınızın iptal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

TEB (Türk Ekonomi Bankası) ile ilgili sitemiz üzerinden diğer yazılarımızı da buradan https://bankasikredi.com/category/teb okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. osman gonul dedi ki:

    ıptal etmek ıcın telofonu haytta acmıyorlar bılgınıze

BİR YORUM YAZ