Banka Kredi Kampanyaları

Vakıfbank İnternet Bankacılığından Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Son yıllarda Banka Kuruluşları Kamu sermayeli Banka Kuruluşları olarak da karşımızda yerini almaya başlamaktadır. Vakıfbank kişilerin diğer bankalara nazaran daha sık tercih etmiş oldukları bir banka kuruluşu olarak, uzun yıllardır hizmetlerine devam edebilen bir kuruluştur. Müşterilerine yönelik olarak hazırlamış olduğu pek çok kredi kampanyaları kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak bir çözüm bulabilmiş olmasından dolayı müşterileri için her daim en iyi hizmeti verebilmek ve en iyi imkanlar doğrultusunda hizmet edebilmeyi prensip haline getirebilmiş olan bir kuruluştur.

vakıfbank kredi notu sorgulama

vakıfbank kredi notu öğrenme

Vakıfbank kuruluşu diğer bankalarda olduğu gibi para çekme, EFT, kredi kartı işlemleri ve buna benzer olan işlemleri kullanıcılarına yönelik olarak en pratik şekilde çözüme kavuşturabilen bir kuruluş olması sebebinden dolayı da en sık tercih edilenler arasında yerini almaktadır. Bu hizmetleri kullanıcılara sağlarken her kuruluşta olduğu gibi Vakıfbank kuruluşu da kendisini riske atmamak için ve bu işlemlerin sahibi olan müşterisine güvenebilmek adına birkaç belge talebinde bulunabilmektedir. Bu belgelerin yapım aşamasında ise kredi notu sistemi olarak bilinmekte olan kişinin bankalar ile ilişkisini değerlendirmeye alan bir sisteme yer verilmektedir.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu olarak bilinmekte olan bu not sorgulaması KKB Yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından sorgulanmakta ve değerlendirmeye alınmakta olan bir puan sistemidir. Bu puan sistemi kişinin geçmiş yıllardaki ödemeleri ve de aksama yapılmış olan borçların değerlendirilmesine bağlı olarak yapılan değerlendirme sonucunda verilmekte olan bir puan sistemidir.

Kredi notunun belirlenmesi sırasında kişinin geçmişte yapmış olduğu finansal anlamdaki işlemlerinin bir sonucu olarak belirli bir not almasıdır. Kredi notu uygulaması sırasında 1 ile 1900 arasında verilmekte olan bu puanlama kendi içerisinde de 5 ayrı bölümde değerlendirmeye alınmaktadır. Bu değerlendirme aşamasında En riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve son olarak da çok iyi şeklinde bir değerlendirme yer almaktadır. Bu beş aşamanın puanlama şekli ise şu şekildedir.

Kredi notu ne anlama geliyor?

0 ila 699 arasında bir puan arasında yer alan müşteriler en riskli kategoride yer almaktadır. Bu kredi notuna sahip olan kişilerin finansal anlamda bir hizmet alabilmeleri neredeyse imkânsız sayılabilmektedir. 700 ile 1099 arasında bir kredi notuna sahip olan müşteriler ise orta riskli grup aralığında yer almaktadır. Bu grupta yer alan müşteriler, diğer müşterilere nazaran daha şanslı olan müşteri kategorisinde yerlerini almaktadırlar.1100 ila 1499 puan aralığında yer alan kişilerin ise az riskli bir grup olarak yerini almaktadır. Bu grupta yer alan müşterilerin finansal anlamda hizmet alabilmelerinin oranı %50 olarak değerlendirmeye alınabilmektedir. Geriye kalan iki grup ise banka kuruluşları ile olumlu iletişim kurabilen ve finansal anlamda hiçbir zorluk ile karşı karşıya kalmayan kişilerdir.

Vakıfbank Kredi Notu sorgulama işlemi bu hizmeti sunmakta olan KKB Kuruluşu Findeks adı verilmekte olan bir internet sitesi aracılığı ile sorgulama işlemi yapılabilmiş olmaktadır. Bu site resmi bir internet sitesi olmasından dolayı müşterilerin gönül rahatlığı ile kullanım sağlayabilecekleri bir sitedir. Bu siteye TC kimlik numarası ve telefon bilgilerinin yazılması ile kredi notu sorgulama rahatlıkla gerçekleştirilmiş olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ