Banka Kredi Kampanyaları

Yapı Kredi World Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Yaptığınız gelişmeler ile ülkemizde en fazla tercih edilen bankalar arasında Yapı Kredi’nin ilk sıralarda yer aldığını söyleyebiliriz. Yapı Kredi Bankası özellikle dijital bankacılık alanında çağ açmış bir bankadır. Müşterilerine sunduğu ürünler ve hizmetlerde bu ölçüde gelişme gösteriyor. Kredi kartı kullanan kişilerin büyük bir bölümünün Yapı Kredi Bankası’ndan aldığı kredi kartlarına sahip olduğunu görebiliyoruz. Yapı kredi kredi kartı kullanan kişiler genellikle kullandıkları kredi kartlarından memnundur. Fakat kredi kartında sorun yaşayan kişiler kredi kartını iptal ettirme veya kapatma yoluna gitmektedir. Yazımızda sizlere Yapı Kredi kredi kartı iptali nasıl yapacağınız ve kapatacağınız hakkında bilgi vereceğiz.

world kart iptali

yapi kredi world kredi karti iptali nasil yapilir

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı İptali

Yapı Kredi Bankası kredi kartınızı kaybettiyseniz veya çaldırdıysanız kartınızı en kısa süre içerisinde iptal ettirmeniz gerekmektedir. Kartınızı iptal ettirdiğiniz zaman kredi kartınız kötü niyetli olan kişilerin eline geçmiş olsa bile kullanamayacakları için sorun yaşamazsınız. Yapı Kredi Bankası kredi kartı iptali çok kolay bir şekilde yapılır. Bankanın çağrı merkezi olan 444 0 444 numarası ile iletişime geçtikten sonra müşteri temsilcisine bağlanarak kredi kartınızı kapattırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası, kredi kartını çaldıran veya kaybeden kişilerin sorun yaşamaması adına kayıp ve çalıntı birimine ulaşmak isteyen kişilere öncelik sağlamaktadır. Bu şekilde beklemeden müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Kredi kartı kapatma ve iptal etme birbiriyle sürekli karıştırılmaktadır. Kredi kartınızı iptal ettirdikten sonra yeni kartınız adresinize yollanır ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat kredi kartınızı kapattırırsanız bir daha kredi kartı kullanamazsınız. Bu yüzden kredi kartı kullanmak istemeyen kişiler kartını kapatma yoluna gitmelidir. Yapı Kredi Bankası kredi kartı kapatma işlemi için kredi kartınıza borcunuz varsa bu borcu kapatmanız gerekir. Kredi kartı borcunuzun hepsini kapamaya özen göstermelisiniz. Eksik ödeme yaptığınız  takdirde kartınızı kapattıramazsınız. Kartınızın borcunu kapattıktan sonra size en yakın Yapı Kredi şubesine giderek veya bankanın çağrı merkezi ile iletişime geçerek kredi kartınızı kapatabilirsiniz. İşlemleri detaylı bir şekilde halledebilmeniz ve ileride sorun yaşamamanız adına bankaya gitmenizi tavsiye ederiz.

Yine konuyla alakalı olan Kredi Kartı Borç Yapılandırma konulu yazımızı da buradan https://bankasikredi.com/kredi-karti-borc-yapilandirma/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ