Banka Kredi Kampanyaları

Kalan Kredi Borcumu Nasıl Öğrenebilirim?

Nakit ihtiyaçları konusunda artık hemen hemen her tüketicinin tercihi bankalardan yana olduğu için; çoğumuzun öyle ya da böyle bir şekilde bankaya kredi ya da kredi kartı borcu bulunuyor. Bu borçları yönetmek ve takip etmek bazen zor hale gelebiliyor. Özellikle kredi gibi uzun vadeli borçlanmalarda ise; kalan taksitlerin ve borcun hesaplanması bazen zorlaşabiliyor. Bu anlamda sizlere fayda sağlaması amacıyla bu içeriğimizde; kalan kredi borcumu nasıl öğrenebilirim ? sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.

Kalan Kredi Borcumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kalan kredi borcunuzu öğrenebilmek için aslına bakılırsa birden fazla yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar arasında en kolayından zoruna olacak şekilde kısaca bir listeleme yaparak başlayalım.

Kalan kredi borcunu öğrenmek için;

  • İnternet bankacılığı,
  • Mobil bankacılık,
  • Banka çağrı merkezi,
  • Banka şubesi olacak şekilde 4 farklı yöntemi izleyebilirsiniz.

Şimdi bu yöntemlerde ne gibi adımlar sonrasında kalan borç tutarınızı öğreneceğinize değinelim.

İnternet Bankacılığı

Bankanızın bireysel bankacılık bölümünden internet bankacılığı şifreniz ile giriş yaptıktan sonra; Krediler > Ödeme Planı Görüntüleme alanından toplam borç tutarınızı öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte bazı bankalar; direkt olarak Kredilerim bölümünde toplam borç tutarını da gösterebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise; ilgili borcun faizli tutar olduğudur.

Mobil Bankacılık

Mobil bankacılık üzerinden kalan kredi borcunuzu öğrenebilmek için internet bankacılığı ile aynı adımları izleyeceğiz. Yine Krediler > Ödeme Planı Görüntüleme adımlarından kalan kredi borç tutarımızı görebiliriz. Yine bu tutarın faizli tutar olduğu konusuna dikkat etmemiz gerekiyor.

Banka Çağrı Merkezi

Eğer internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanmayı bilmiyorsanız, bu durumda en kolay şekilde kalan kredi borcunuzu öğrenebileceğinzi yöntem; çalıştığınız bankanın çağrı merkez müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Her ne kadar bağlanmak biraz zaman alsa da; bağlanacağınız müşteri temsilcisine mevcut kredinizin kalan borcunun ne kadar olduğunu sorduğunda size net bir şekilde bilgi verecektir.

Banka Şubesi

Tüm bu yöntemleri kullanma durumunuz yoksa; bu durumda geriye tek bir seçenek kalıyor. O da bankanızın size en yakın şubesini ziyaret ederek gişe görevlisinden sıra alıp, kalan kredi borcunuzun ne kadar olduğunu sorgulamak. Gişe görevlisi ilgili kontrolleri yaptıktan sonra size ne kadar borcunuz kaldığını bildirecektir.

kalan kredi borcunu öğrenme

Buraya Dikkat !

Eğer kalan kredi borcunuzu; mevcut kredinizi kapatmak için öğrenmeye çalışıyorsanız bu durumda aslında öğrenmeniz gereken kalan borcunuz değil, kredi kapatma tutarınızdır. Kalan kredi borcunuzun içerisinde faiz ve vergiler de olacağı için; borç kapama miktarınızla ciddi anlamda bir farkı olacaktır. Bunu öğrenmek için ise en doğru yöntem bankanızın çağrı merkezini aramak olacaktır. Bazı bankalar; internet bankacılığı ve mobil bankacılık sistemlerinde bu bilgiye maalesef yer vermemektedir. Bu yüzden böyle bir işlem için işe direkt olarak bankanızın çağrı merkezi müşteri hizmetlerini arayarak başlamanız zaman kaybına engel olacaktır.

Daha önceden sizler için hazırladığımız Kredi Çekerken Yapılan Hayat Sigortası Nasıl İptal Ettirilir konulu içeriğimize de göz atabilir ve alternatif bilgiler edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ