Banka Kredi Kampanyaları

ATM’den Altın Alınabilen Tek Banka Kuveyt Türk

Kuveyt Türk, çoğu konuda öncü olduğu gibi ATM’den altın alınabilmesi gibi önemli bir teknolojik gelişimin de önünü açmıştır. 2011 yılı itibari ile bu işlemi yapabilen Kuveyt Türk, dünyada bu işi gerçekleştiren ilk banka olma özelliğini de taşır.

İstanbul Altın Rafinerisi ile işbirliği yaparak müşterilerinin ve müşterisi olmayan kişilerin ellerinde bulunan altınları bozdurmalarına imkan sağlamaktadır.

ATM’lerden Alınan Altınlar Güvenilir Midir?

Kuveyt Türk’te ATM’den aldığınız altınlar sertifikalı olarak üretilmektedir. Kuveyt Türk’te hesabı bulunmayan kişiler dahi altın alma fonksiyonundan ATM aracılığı ile yararlanabilmektedirler. Sertifikalı olarak verilen bu gram altınlar ile gram altın satın alan müşterilerin veya vatandaşın mağduriyet yaşamasının önüne geçilmiştir.

Türkiye’de 30-35 yaş aralığında bulunan kişilerin yatırım yaptığı alan genellikle altın üzerinedir. Bu durum göz önüne alındığı zaman ilerleyen teknoloji de hesaba katılarak ATM’lerden altın alınmasının önünün açılması hem ülkemiz açısından hem de dünyada bir ilk olması açısından oldukça önemlidir. Dilediğiniz vakitte kuyumcu bulamasanız dahi Kuveyt Türk’ün bir ATM’si ile gram altın sahibi olmanız mümkündür. Yapılan bu yenilikle birlikte altın hesaplarının oluşumunda gözlenen artış da bu hamlenin ne kadar yerinde bir hamle olduğunu gözler önüne sermiştir.

Kuveyt Türk aradan geçen yıllara rağmen bu hizmetini başarı ile sürdürmektedir. Türkiye’de bulunan vatandaşların ATM’den altın alabilmesi için yeterli paraya sahip olmaları veya daha önce sistemde altın almış durumda gözükmeleri yeterlidir. Kuveyt Türk’ten altın alabilmeniz için kartsız işlemin yanı sıra kendi bankanıza ait kartınız ile de bu işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Kuveyt Türk ATM’sinden Altın Alma İşlemi

Kuveyt Türk ATM’sinden altın alırken yapmanız gereken ilk işlem Kuveyt Türk’e veya farklı bir bankaya ait kredi kartınızı veya banka kartınızı kullanarak giriş yapmanızdır. Girişi gerçekleştirdikten sonra ekranda göreceğiniz menüler arasında fiziki altın alış butonunu bulmanız gerekmektedir. Bu butona tıkladıktan sonra satın alacağınız altının bedelinin hangi hesaptan ödeneceğini seçmeniz gerekmektedir.

Altının bedelinin tahsil edileceği hesabı seçtikten sonra işleme onay vererek altınınızı bozuk para hanesinden alabilirsiniz. Bu işlemin devamında size verilecek bilgi işlemi ile daha sonra bir şikayetinizin doğması takdirinde Kuveyt Türk şubelerine bu fiş ile birlikte başvurabilirsiniz.

ATM kartı ile bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız ödeme yapacağınız hesap belli olduğu için bir hesap seçmeniz sizden istenmez. İşlem sonrası bilgi fişini muhakkak alın ve saklayın. İlerleyen zamanlarda mağduriyet yaşamamanız maksadı ile bu fiş oldukça önemlidir.

atmden altin veren banka nedir

atmden altın veren banka kuveyt türk

Bu İşlem Hakkında Bilinmesi Gereken Şeyler

Bu işlemi kullanarak gün içinde en fazla 5 gram altın satın alabilmektesiniz. Kuveyt Türk müşterisi değilseniz alacağınız gram altın doğrultusunda komisyon ödemesi yapmak durumunda da kalabilirsiniz.

Altın hesabınızda yeteri kadar altın varsa satın alma işleminizi altın hesabınızdan da gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk kartınız yoksa ve başka bankaya ait bir kredi kartı veya banka kartı sahibiyseniz de bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Kuveyt Türk ATM’lerinden bu işlemi yılın her günü ve günün her saati gerçekleştirmeniz mümkündür. Resmi ve idari tatiller de dahil olmak üzere istediğiniz her an fiziki altınınıza sahip olabilirsiniz. Fiziki altınlarınız bozuk para ünitesine gelmeden önce paketlenir ve kontrolden geçirilir. Böylelikle sahtekarlık gibi durumlarla karşı karşıya gelmeniz önlenmektedir. Fiziki altın satın almanız durumunda yaşayacağınız her türlü probleme karşı 7 gün 24 saat boyunca Kuveyt Türk çağrı merkezini arayarak bu problemlere çözüm bulmanız sağlanabilir. İhtiyacınız olduğu her an size kaliteli ve güvenilir hizmeti sunan Kuveyt Türk bu problemlerinizi de hızlıca çözecektir.

Diğer konu Ziraat Bankası EFT Saatleri bilgilerine https://bankasikredi.com/ziraat-bankasi-eft-saatleri/ adresinden bakabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. M. Coşkun Güven dedi ki:

    Fiziki altın alımı, özellikle atm den alımı konusunda verdiğiniz bilgiler çok değerli. Teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ