Banka Kredi Kampanyaları

Ziraat Bankası EFT Saatleri

EFT ( Elektronik Fon Transferi ) işlemleri genelde havale ile karıştırıldığı için, tüketiciler arasında mesai saati sonrasında da yapıldığı yönünde bir düşünce vardır. Ancak bu doğru değildir. EFT işlemleri belirli saatler arasında yapılabilen para transferi işlemidir. Bunun sebebi ise EFT ‘nin farklı bankalar arası yapılan bir işlem olmasından kaynaklıdır. Bu yazımızda kamu bankalarından birisi olan T.C. Ziraat Bankası hakkında genel bilgi vererek, Ziraat Bankası EFT saatleri ni sizlere bildirmeye çalışacağız.

ziraat eft saatleri

ziraat bankası eft saatleri

Ziraat Bankası Geçmişi

Ziraat Bankası; 154 yıllık köklü tarihi ile Osmanlı İmparatorluğu döneminden Türkiye Cumhuriyeti dönemine miras kalan sayılı kurumlardan birisidir. 24 bin personel, 4 bin ATM, 1400 şube ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmekte ve her geçen gün müşteri portföyünü büyütmeye devam etmektedir. Yurt dışında da birçok şubesi bulunan Ziraat Bankası, yurt içine bakıldığında hemen hemen ülkenin dört bir yanına yayılmış olan bankalardan bir tanesidir. Özellikle Anadolu’nun en ücra köşelerinde bile Ziraat Bankası şubeleri bulunmaktadır.

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT saatleri 08:30- 17:00 arasında yapılmakta olup, bu saatler sonrasında yapacağınız EFT işlemleri sonraki güne yansıyacak ve mesai başlangıcı ile birlikte işlem emri alınarak para transferi gerçekleştirilecektir. Ziraat Bankası EFT saatleri olan saat 08:30 – 17:00 dışında ve yine mesai dışı ile resmi tatil günlerinde de EFT işlemi yapılamamaktadır. Eğer acil olarak bu zaman dilimlerinde para transferi yapılması gerekiyorsa; bu durumda havale yapılması gerekmektedir. Havale işlemi 7 gün 24 saat boyunca yapılabildiği için herhangi bir problem olmayacaktır.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası EFT saatlerinden bahsetmişken bir de çalışma saatlerine bakalım. Ziraat Bankası çalışma saatleri saat 09:00 – 17:30 arasındadır. Öğle arası ise saat 12:30 -13:30 arasındadır. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde Ziraat Bankası şubeleri kapalıdır.

Ziraat Bankası İrtibat Bilgileri

Ziraat Bankası ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için Ziraat Bankası internet adresi olan www.ziraatbank.com.tr adresine girebilir ve yine Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarası 0 850 220 00 00 numaralı telefonu 7 gün 24 saat boyunca arayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ