Banka Kredi Kampanyaları

Kredi Ve Kredi Kartı Başvurusu Hangi Sebeplerden Onaylanmaz?

Gündelik yaşamda insanların beklentileri bitmiyor ve kimi zaman mevcut kazanç insanlar için yeterli olmuyor. Kimi zaman da son anda ekstra beklenmedik giderler çıkıyor ki bu da beraberinde bir kredi başvurusu konusunu gündeme getiriyor.

Kredi kartlarına bakıldığında ise günümüzde teknoloji bu kadar ilerlemiş iken insanlar artık para kullanmıyor. Para yerine artık herkes bir ya da daha fazla kredi kartı kullanıyor. Böylece yanlarında nakit taşıma derdinden kurtuluyor. Üstelik kimi zaman da pahalı bir ürünü nakit olarak almaya güçleri yetmediği için kredi kartı ile taksitle alma şansına sahip oluyorlar.

Ama işte kimi insanlar ne kadar isteseler de kredi ve/veya kredi kartı sahibi olamıyorlar. Bu konuda gerek ülkemizde gerek dünyada belli mevzuatlar var. Kredi ve/veya kredi kartı alınamamasının temel nedenleri ise şunlar.

kredi ve kredi karti basvuru nasil yapilir

kredi ve kredi kartı başvuru

· İstenen Rakamın Kişinin Kendi Kazancından Yüksek Olması

Bu konuyu biraz daha açmak gerekir ise kişinin geliri kredi almasına son derece belli bir etmen oluyor.  Aylık görünen yasal kazancı, gayrimenkulleri, yatırımları kredi ve/veya kredi kartı almasında son derece belirleyici olan bir unsur oluyor. Eğer kişinin belli bir kazancı yoksa ve/veya üzerinde belli bir ama az ama çok gayrimenkul yok ise o zaman bu tür başvurular olumsuz olarak neticeleniyor.

· Kişilerin Yalan Beyanı

Siz kendinizi ne kadar olduğunuzdan zengin gösterirseniz gösterin, bankalar bunu çok ciddi bir biçimde takip ediyor. Kişiler kredi/veya kredi kartı başvurusu yapar iken kendilerini nasıl göstermiş olursa olsun gerçekler kişinin temel bilgilerinden ortaya çıkıyor ve bu da güven sorununu ortaya çıkardığından  kredi alınmasının engel oluyor.

· İstenen Kredi Miktarının Yüksek Olması

Kredi başvurularında en temel faktörlerden bir tanesi de bu. Kişilerin gereksinimi ne olursa olsun onlara verilebilecek olan belli bir üst limit oluyor. Bu da üstte belirtildiği gibi kişinin sabit geliri, üzerinde olan gayrimenkuller, belli başlı bir takım yatırımları gibi faktörlere bağlı olarak değişiyor. Kişinin ne kadar çok mal varlığı var ise o kadar çok kredi çekebiliyor. Benzer bir durum kredi kartı limitleri için de geçerli olan bir durum.

· Düzenli Ödeme Yapılıp Yapılmaması

İşin belki de en önemli noktalarından bir tanesi de bu. Kişilerin daha önceden çekmiş oldukları kredileri ve/veya ellerinde mevcut olan kredi kartlarının ödemelerini zamanında yapmamaları çok ciddi bir sorundur. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kişilerin kredi puanını belirleyen ilgili kurum bu durumu inceler. Bir günlük yaşanan gecikmeleri bile baz alır ve bu da kredi ve kredi başvurularının olumlu olarak sonuçlanmamasının en temel faktörleri arasındadır. O yüzden mümkün olduğunda gecikme yaşanmamalıdır.

· Kişinin Üzerinde Çok Sayıda Kredi Kartı Olması

Eğer kişinin birden fazla kredi kartı var ise yeni bir başvuru yaptığı zaman bu olumlu sonuçlanmaz ve bankalar yine yeni düzenlemelere göre kişinin her şeyi çok olumlu olsa da kendisine kredi kartı vermez ve başvuru olumsuz sonuçlanır.

· Kredi Kartlarında Asgari Tutardan Daha Fazla Ödenmesi Kuralı

Şartların ağırlığı göz önüne alındığında birçok insan en alt limitten kredi kartı ödemesi yapıyor ama işte bu durum da ilgili kurumlar tarafından takip edildiği için olumsuz başvuru sonuçlarına neden oluyor. O yüzden kredi kartı ödemelerinde asgari ücretin biraz daha üstünde hatta mümkünse tam değerin ödenmesi gerekiyor.

· Kişinin Mevcutta Çekilmiş Kredisinin Olması

Eğer kişinin zaten hali hazırda çekmiş olduğu bir kredi var ise o zaman bankalar yeni bir kredi çekmesini genellikle kişinin finansal durumuna bakarak onaylamayabiliyor.

Ayrıca sitemizden Elektronik İmza Nedir? Yazısını https://bankasikredi.com/elektronik-imza-nedir-nasil-satin-alinir/ adresinden inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ