Banka Kredi Kampanyaları

SWIFT Kodları (10 Banka İçin) | Bankasikredi.com

Dünya her geçen gün büyük bir köy haline gelmeye ve globalleşmeye devam ederken; insanoğlu da hayat tarzını ve ihtiyaçlarını bu yönde geliştirmeye devam etmektedir. Ülkeler arası gelişen ticaretlerle birlikte birçok alternatif ödeme yöntemleri gelişmiş ve gelişmeye de devam etmektedir. Uluslar arası ticaret geliştikçe ihtiyaç duyulan para transferi işlemleri konusunda bankalar da aktif bir şekilde rol almış ve bu transferlerin gerçekleştirilmesi için gerekli alt yapıyı hazırlamıştır. Günümüzde dünyanın çoğu ülkesine bankanızdan para gönderebilir ya da başkaları dünyanın çoğu ülkesinden sizin Türkiye ‘deki banka hesabınıza para gönderebilmektedir. Bunun için ihtiyacını olan şey ise bankaların SWIFT kodlarıdır. Banka SWIFT kodları bankadan bankaya değişkenlik göstermekte olup, her bankanın kendine özel SWIFT kodu bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere banka SWIFT kodları üzerine bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

Bankaların Swift Kodları

akbank-swift-kodu

Akbank SWIFT Kodu- AKBKTRIS

denizbank-swift-kodu

Denizbank SWIFT KoduDENITRIS

finansbank swift kodu

Finansbank SWIFT Kodu – FNNBTRIS

garanti-bankasi-swift-kodu

Garanti Bankası SWIFT KoduTGBATRIS

halkbank-swift-kodu

Halkbank SWIFT Kodu – TRHBTR2A

ziraat-bankasi-swift-kodu

Ziraat Bankası SWIFT KoduTCZBTR2A

teb-swift-kodu

TEB SWIFT KoduTEBUTRIS

is-bankasi-swift-kodu

Türkiye İş Bankası SWIFT KoduISBKTRIS

vakifbank-swift-kodu

Vakıfbank SWIFT Kodu – TVBATR2A

yapi-kredi-swift-kodu

Yapı Kredi Bankası SWIFT Kodu – YAPITRISFEX

Yurt dışından para transferi yapmak istediğinizde daha doğrusu yurt dışından size biri para göndermek istediğinde; eğer bu transfer banka üzerinden yapılacaksa bu durumda karşı tarafa SWIFT kodunu vermeniz gerekmektedir. SWIFT kodu her banka için özel ve tek bir koddur. O bankanın tüm müşterileri aynı SWIFT kodunu kullanacaklardır.

SWIFT Kodu ve IBAN Numarası

Yurt dışından size para gönderecek kişilere SWIFT kodunuzu verdikten sonra aynı zamanda IBAN numaranızı da vermeniz gerekiyor. Transfer gerçekleştirilirken SWIFT kodu girildikten sonra IBAN numarası işlenecek ve para transferi gerçekleştirilecektir.

bitcoin-ile-para-gonderme

Yurt Dışından Para Transferinde Alternatif Yöntemler

Eğer banka üzerinden yurt dışından para alamıyorsanız bu durumda isterseniz Money Gram, Western Union gibi alternatif para transferi sistemlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca son dönemde hızlı ve kolay olması nedeniyle çok tutulan Bitcoin ile para gönderme işlemi de yapabilirsiniz.

Bankalar ile ilgili her türlü bilgi için Sitemizin www.bankasikredi.com/category/banka-bilgileri bölümünü inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ