Banka Kredi Kampanyaları

Denizbank EFT Saatleri

Bankalar, para işlemleri konusunda vatandaşların önünü açtıkça, gittikçe daha da vazgeçilmez bir hale geliyor. Eski sistemle bankadaki sırayı da hesaba katarsak birkaç saat sürebilen EFT işlemi şu an sadece birkaç tıklama ile hızlı ve kolayca halledilebilmektedir. Bazı bankalar bu konuda diğer bankalara nazaran bir tık daha ileri giderek dijital bankacılık ve internet bankacılığı konusunda çağ atlamışlardır diyebiliriz. Bu bankalardan birisi de Denizbank ‘tır. Bugünkü yazımızda Denizbank geçmişi hakkında sizlere kısaca bilgi verecek ve yine Denizbank EFT saatleri konusunda bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

 Denizbank EFT Saatleri

İlk olarak EFT ‘nin mantığını anlayabilmek için kısaca tanımını yapalım. EFT yani uzun adıyla Elektronik Fon Transferi ( Electronic Fund Transfer ); farklı bankalar arasında yapılmakta olan nakit transferi demektedir. EFT ‘nin farklı bankalar arasında yapılan para transferi olması nedeniyle sadece belli saatlerde yapılmaktadır. Bu saatler genel olarak çoğu bankada benzer saatler arasında olmakta olup, bankadan bankaya 15 – 30 dakikalık küçük farklılıklar gösterebilmektedir.

denizbank-eft-saatleri

denizbank eft

Denizbank EFT saatleri de saat 08:30 ve 17:00 arasında yapılmaktadır. Bu saatler haricinde bir EFT işlem emri verilmesi halinde sonraki iş günü işleme alınacaktır. Para da işlemin yapılacağı sırada hesabınızdan çekilmektedir. Denizbank EFT saatleri saat 08:30 – 17:00 arasında dedik ancak bu saatlerin sadece mesai günleri için olduğunun da altınız çizelim. Hafta sonu tatilleri ve resmi tatil günlerinde de EFT işlem emri yerine getirilmeyecek, sonraki ilk iş günü işleme alınarak yerine getirilecektir.

Denizbank EFT yapma için isterseniz herhangi bir Denizbank şubesinden, isterseniz Açık Deniz İnternet Bankacılığı üzerinden, isterseniz de Denizbank Mobil uygulaması kanallarından herhangi birisini kullanabilirsiniz. Ayrıca Denizbank telefon bankacılığı numarası 444 0 800 nolu telefonu arayarak ta EFT işlem emri verebilirsiniz.

Denizbank geçmişi konusuna da girecek olursak; ilk etapta ülkemizdeki denizcilik sektörünün kalkınması ve geliştirilmesi amacıyla gerekli kredilerin ve nakit ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla 1950 ‘li yıllarda devlet tarafından kurulmuştur. İlk kurulduğunda da adı Denizcilik Bankası ‘dır. 1992 yılına kadar faaliyetlerine devam eden banka, alınan bir karar üzerine Emlak Bankası ile birleştirilmiş, 1997 yılında da ülkemizin önde gelen Holdinglerinden birisi olan Zorlu Holding tarafından satın alınarak faaliyetlerine bu minvalde devam etmiştir. Yaklaşık 15 yıl Zorlu Holding ‘e bağlı olarak bankacılık sektöründe yükselen Denizbank ‘ın % 99,85 ‘lik hissesi 2012 yılında, Rusya ‘daki bankalar arasında en büyük bankalardan birisi olan Sberbank tarafından satın alınmıştır.

Denizbank Çalışma Saatleri

Son olarak Denizbank çalışma saatleri konusunda da birkaç bilgi paylaşarak yazımızı sonlandıralım. Denizbank şubeleri çalışma saatleri saat 09:00 – 12:30 ve saat 13:30 – 17:00 arasındadır. Denizbank şubeleri öğle arası ise saat 12:30 – 13:30 arasındadır. Daha ayrıntılı bilgi için Denizbank kurumsal web sitesi olan www.denizbank.com adresine girebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ