Banka Kredi Kampanyaları

Findeks Kime Aittir

Findeks her geçen gün yepyeni uygulamalarla ticaret hayatının merkezine doğru hızla ilerlemeye devam ediyor. Teknolojinin nimetlerini ticari hayatı kolaylaştırmak için kullanan Findeks ilk olarak kredi notu ile bizlere adını duyurdu ancak daha birçok proje ile dikkatleri üzerine toplamaya da devam etmekte. Bu yazımızda sizlere kısaca Findeks i tanıtarak, vatandaşlar tarafından merak edilen Findeks kime aittir hususunda sizlere bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

Findeks Kime Aittir

FİNDEKS; 9 adet bankanın bir araya gelip güçlerini birleştirmesi suretiyle kurmuş olduğu KKB ( Kredi Kayıt Bürosu Anonim Şirketi ) olarak adlandırılan şirketin bir iştirakidir. FİNDEKS ‘in amacı, tüketicilerin mali geçmişlerinin kayıt altına alınarak, gerektiğinde bu bilgilerin paylaşılması, bu bilgi paylaşımı karşılığında cüzi miktarlarda ücret alınması mantığına dayanmaktadır. Findeks kime aittir diyenlere net cevaben KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) ‘na ait olduğunu söyleyebiliriz.

Findeks Kredi Notu Nedir

Findeks kredi notu; tüketicilerin mali geçmişleri ile ilgili olarak 0 – 1900 arasında verilen bir not olup, 0 en kötü puan, 1900 ise en iyi puan anlamına gelmektedir. 500 ve altındaki puanlar kredi notu açısından riskli grup arasında değerlendirildiği için bu kişilerin kredi kartı ve kredi başvurularında maalesef problem çıkabilecektir.

Findeks Kredi Notu Neye Göre Belirlenir

Findeks kredi notu belirlenirken etkili olan en önemli faktörlerden birisi ilgili tüketicinin bankalara olan borçlarını ödeme alışkanlığıdır. Eğer tüketici bankalara olan borçlarına karşı sadıksa ve bu borçlarını da zamanında yani son ödeme tarihine kadar ödüyorsa kredi puanı muhtemelen ortalamanın üzerinde çıkacaktır. Bu faktör dışında yine; tüketicinin kredi kullanma sıklığı, mevcut banka hesaplarının durumu, bankalara ödenmemiş borcu olup olmadığı gibi faktörlerde etkili olmaktadır.

Findeks Kredi Notu Renkleri

Findeks kredi notu verdiği tüketicileri, aynı zamanda puanlarının durumuna göre gruplara ayırmakta bu gruplara da renkler vermektedir. Bu renklere Findeks Kredi Notu renkleri denmektedir. Bu renkler kırmızı, sarı ve yeşil renktir. Findeks kırmızı renk 0 – 699 puan arasındaki kredi notunu, Findeks sarı renk 700 – 1499 puan arasındaki kredi notunu, Findeks yeşil renk 1499 – 1900 puan arasındaki kredi notu anlamına gelmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için findeks.com adresine girebilir ve yine bankasikredi.com/category/kredi-notu başlığımız altında bulunan diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ