Banka Kredi Kampanyaları

KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır ve Başvuruda İstenecek Tüm Evrak Listesi

KOSGEB, uzun bir zamandır ekonominin düzenlenmesi ve ülke enflasyonun eş zamanlı olarak ilerlemesi, aynı zamanda işletmeler arasındaki rekabetin arttırılması için yeni girişimcilere, girişimcilik kredisi vermektedir. Fakat bununla da sınırlı kalmayıp KOSGEB, bunun yanında pekçok kredi ve hibe destekleri de vermektedir. Sitemiz üzerinde KOSGEB’in verdiği tüm kredileri ve hibeleri bulabilirsiniz. Eğer sizlerde KOSGEB kredilerine ya da hibelerine başvuru aşamasındaysanız, yazımızı detaylı olarak okumanızı öneririz.

kosgeb başvurusu

kosgeb basvurusu nasil yapilir basvuruda istenen evrak listesi

KOSGEB’e başvuru yapabilmeniz için, Kosgeb.gov.tr adresinden veri tabanı üzerinden üyelik almanız ve üyelik bilgilerinizin bulunduğu sayfanın çıktılarını aldıktan sonra kaşeleyip, imza atmanız gerekiyor. Kaşeleyip imzaladığınız çıktıyı ve ek olarak belirtilen tüm belgeleri, KOSGEB İl Hizmet Müdürlüğü’ne teslim etmeniz gereklidir.

KOSGEB başvuru belgelerinizi işleme aldıktan sonra yaptığı değerlendirmeleri size bildirecek ve düzenlenmesi gereken noktalar var ise, sizlere bunları aktaracaktır. Düzenleme yaptıktan sonra, aynı şekile KOSGEB’e iletmeniz gerekmektedir.

KOSGEB Veritabanına Kayıt İçin Gerekli Belgeler

KOSGEB Veri Tabanına kayıt aşamasında, KOSGEB’in sizlerden talep ettiği önemli ve asıl belgeler;

 • KOBİ Beyannamesi
 • KOBİ Bilgi Dökümanı
 • Oda Faaliyet Belgesi
 • Ticaret/Esnaf Sicil Gazetesi
 • İşletmeye Ait İmza Sirküleri(Resmi belgelerde kullanılanimzaların tüm örnekleri)

Not: Evrakların fotokopileriyle birlikte, mutlaka ve mutlaka asıllarını da yanınızda bulundurmanızı öneririz.

KOSGEB Başvuru Şartları Nelerdir?

 • KOSGEB Veri Tabanı’na kayıt olma zorunluluğu vardır,

KOSGEB’in KOBİ tanımına tam anlamıyla uymanız gerekiyor.

 • KOSGEB İl/İlçe Müdürlüğüne ilgili evrakları teslim etmeniz gerekir,

Buna ek olarak KOSGEB’in programlarından yararlanabilmek için; Eğitim kurslarına mutlaka katılım zorunluluğu vardır ve bu eğitimlere %80 oranında devam edilmesinin gerekliliğini sizlere söylemek isteriz. Eski dönemde 60 saatlik bir eğitim verilirken, yapılan değişiklik ile beraber eğitim süresi 70 saate uzatılmıştır. Eğitimleri başarıyla tamamlayan girişimci ve KOBİ’lere KOSGEB Desteklerinden yararlanma hakkına sahip olacaktır.

KOSGEB’e Başvuru İçin Gereken Belgeler/Evraklar

KOSGEB’e başvuru yaparken, yanınızda olması gereken ve her Destek programı için sizlerden istenen önemli evraklardır.

 • KOBİ Beyannamesi
 • KOSGEB’e Başvuru formunun imzalı ve kaşeli çıktısı
 • Destek Programına ait Başvuru Formu
 • KOBİ Bilgi Dokümanı

KOSGEB’e Kimler Başvurabilir ?

KOSGEB’e KOBİ’ler, Yeni Girişimciler, Girişimciler ve işletmeler başvuru yapabilir. Kosgeb’in aradığı şartlar oldukça düşük tutulduğu için, bazı durumlarda kredi notları da önemlidir. Ama önceden işletmeyi açıp bu destekler alınıyordu fakat artık işletmeyi açmanıza gerek kalmadı. Yani sizler işletmeyi açmadan öncede, hibe desteğine ya da krediye başvuru yapabilirsiniz.

KOBİ Beyannamesi ve KOBİ Bilgi Dökümanı Nasıl Doldurulur ?

KOBİ Beyannamesi doldurulurken öncelikli olarak sizlerin işletmesişahıs olarak gözüküyprsa, işletmenin adı kısmına kendi adınızı ve soyadınızı, vergi numarası olarak T.C Kimlik Numaranızı giriniz. LTD. veya A.Ş.ise şirket ismini (Ticaret sicil gazetenizdeki unvanınız ile uyumlu olması gerekiyor.) yazmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ