Banka Kredi Kampanyaları

Kredi Kartı Borç Yapılandırma

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında biraz olsun durgunluk yaşayan ekonomiye canlılık katmak için hükümet tarafından birçok düzenleme arka arkaya devreye sokulmaktadır. Bunlara örnek olarak vergi affı, borç yapılandırma, kredi kartı taksit düzenlemesi, kredi kartı borç yapılandırma gibi düzenlemeleri sayabiliriz. Bu yazımızda bu düzenlemelerden kredi kartı borcu 60 ay yapılandırma nasıl yapılır konusunu ele alarak, ayrıntıları ile birlikte sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

kredi-karti-borc yapilandirma

EKK ( Ekonomi Koordinasyon Kurulu ) tarafından ilgili çalışmaların nihayete erdirilmesi ile birlikte bizzat Başbakan Binali YILDIRIM tarafından yapılan açıklamada; artık kredi kartı borcunu ödeyemeyen vatandaşların, sadece 1 defaya mahsus olmak üzere bu borçlarını 72 aylık vadelere kadar yapılandırabileceği belirtildi. Bu konuda kanuni düzenlemenin de hemen akabinde yapılması sonrasında kredi kartı borcunu ödeyemeyenler ve zorluk çekenler soluğu bankalarda aldı.

Vade süresi olarak seçim tüketiciye ait olurken; en fazla 72 ay olabilmekte, tabii ki aylık ödeme miktarları ile aylık gelir arasında da bir denge gözetilmesi gerekmektedir. Yani 2000 TL geliri olan bir kişinin aylık taksitlerini 1800 TL olarak ayarlaması mümkün değildir.

Kimler Borcunu Yapılandırabilecek

Kredi kartı borç yapılandırma için kredi kartı borcunuzun gecikmesi gerekiyor. Yani kredi kartı borcunuzu düzenli olarak ödüyorsanız ancak ” dur yine de ben şu yapılandırmadan yararlanayım ” diyemezsiniz. Bu yapılandırma kredi kartı borcunu ödeyemeyenlere yönelik bir yapılandırmadır. Burada amaç bu konuda zorluk çeken kişilerin uzun vadeli taksitlerle borcunu ödeyebilir hale gelmesini sağlamaktır.

60 Ay Kredi Kartı Borç Yapılandırma Faiz Oranı Nedir

60 aylık borç yapılandırma işlemi sırasında faiz oranın bankadan bankaya değişkenlik gösterebilmekle birlikte, faiz oranının % 1,20 – 1,25 arasında olacağı belirtilmektedir. Bu faiz oranları ister istemez normal bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına nazaran daha yüksektir. Bu nedenle kredi kartı borç yapılandırma seçeneği en son değerlendirilmelidir.

Ekonomideki Diğer Düzenlemeler

60 aylık kredi kartı borç yapılandırma fırsatının yanı sıra yine; konut kredisinde finansman artışı, ihtiyaç kredilerinde vadenin 48 aya çıkarılması, kredi kartı taksit sayısı düzenlemesi, vergi affı uygulamalarıdır. Yapılan bir düzenlemeleri borçlardan kurtulmak için bir araç olarak görmeli yeni borçlanmalar için kullanmamalıyız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ