Banka Kredi Kampanyaları

Kredi Kartımı İptal Ettirmiştim Tekrar Açtırabilir miyim

Son dönemlerde kredi kartı kullanım sayısının bir hayli artış göstermiştir e ayrıca özellikle ülkemiz bu oranda oldukça ilk seviyelerdedir. Doğru ve uygun durumda kullanılmayan kredi kartları, hem müşteri hem de banka açısından oldukça büyük sorunlar doğurmaktadır. Kimi zaman bu sorunların olmasından ötürü, bireyler kredi kartlarını kapatmak durumunda kalmaktadır. Bu noktada şunu da belirtmek isteriz ki kredi kartını iptal ettirmek, almak kadar kolay değildir. Tabi ki bunlara ek olarak, iptal edilen kredi kartlarınızı yeniden alma gibi durumlar da olabilmektedir. Bu yazımda da iptal edilen kredi kartları nasıl tekrar alınır sorusuna detaylı cevaplar vereceğiz.

iptal edilen kredi kartını açtırmak

kredi kartimi iptal ettirmistim tekrar actirabilir miyim

Kredi Kartını Kapattırdıktan Sonra Tekrar Açma

Her şeyden öncelikli olarak iptal edilmiş olan kredi kartınızı, bilgilerinizin çalınmaması için, okunmayacak bir şekilde imha etmeniz veya banka şubelerinin bir tanesine bırakmanız gerekiyor. Diğer bir seçeneğiniz ise iptal olan kredi kartınız ATM tarafından alınır ve kart iptal olduğu için geri verilmez. Daha önce iptal durumuna düşen kredi kartını muhafaza etmenize ve iptal olan kredi kartınızı kullanıma açtırmanıza ek olarak, aynı kartı tekrar bir şekilde kullanma gibi bir durumunuz yoktur.

Bankanıza giderek Kredi Kartını Açtırma

Asıl bizlerin konusu olan, iptal edilen kredi kartını bir defa daha açtırma konusunda, bunun için üç adet yöntem olduğunu aktarabiliriz. Bunlardan birincisi, bankanızın en yakın şubesine giderek müşteri temsilcisine iptal ettirmek istediğiniz kredi kartını tekrar açtırmak istediğinizi rica etmektir. Böylece müşteri temsilcisi sizlerin belirttiği durumu kısa bir süre içerisinde işleme alacak ve kredi kartınız tekrar sorun olmadan kullanıma açılacaktır. Daha sonra kredi kartınız sizin tercihinize göre ya da sizlerin ev adresine gönderecektir. Kartınızı teslim almanızın devamında, herhangi bir sorun olmadan kullanabilirsiniz. Bankanızın Müşteri Hizmetlerini de arayıp kartınızı kullanıma açtırma durumunuz olacaktır. Bir diğer seçenek ise, bankanızın müşteri hizmetlerini arayıp, kredi kartı bölümünde bağlanacağınız müşteri temsilcisine daha önce iptal ettirdiğiniz kredi kartınızı açtırmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Bu yöntemler ile genel olarak iptal edilen kredi kartları kısa bir süre içerisinde açılmaktadır.

Sitemizde detaylıca ele aldığımız Kredi Kartımı Nasıl İptal Ettiririm ile ilgili yazımızı da buradan https://bankasikredi.com/kredi-kartimi-nasil-iptal-ettiririm-diyenlere-en-kolay-yol/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ