Banka Kredi Kampanyaları

Kuveyt Türk EFT Saatleri

EFT işlemi bildiğimiz üzere farklı iki banka arasındaki hesaplar arasında elektronik sistem üzerinden yapılan para transferi işlemidir. EFT farklı iki banka arası bir işlem olduğu için EFT saatleri belirli zaman dilimlerinde yapılmaktadır. Bu saatlere baktığımızda genelde mesai saatleri olmakla birlikte bazı bankalar arasında 15 – 20 dakikalık farklar olabilmektedir. Bu nedenle işlem yapacağınız bankanın EFT saatleri konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Aksi takdirde işleminiz sonraki güne kalabilecek yapmak istediğiniz ödeme de son günü ise gecikmiş olacaktır. Bu yazımızda Kuveyt Türk EFT saatleri hakkında sizleri bilgilendirecek ve yine Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. hakkında kısa bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız. Hemen Kuveyt Türk EFT saatleri ne zaman ile konuya başlayalım.

kuveyt-turk-eft saatleri

kuveyt turk en son eft saati

Kuveyt Türk EFT Saatleri

İlk olarak şunu belirmek gerekir ki; Kuveyt Türk üzerinden EFT yaparken internet bankacılığı ile şubeden yapacağınız EFT ‘lerin son saatleri farklıdır. Bu nedenle şube için; Kuveyt Türk EFT saatleri saat 09:00 – 16:55 arasında, internet bankacılığı üzerinden Kuveyt Türk EFT saatleri ise saat 09:00 – 17:20 arasındadır. Bu en son kabul saatlerinden sonra yapacağınız EFT işlemleri sonraki iş günü yerine getirilecektir. Kuveyt Türk havale işlemleri ise 7 gün 24 saat boyunca yerine getirilmekte ve anında para transferi gerçekleştirilmektedir.

Kuveyt Türk Kimdir ?

İlk olarak Özel Finans Kurumu statüsü ile 1989 senesinde faaliyetlerine başlayan Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş., 1999 yılı itibariyle Bankacılık Kanunu kapsamına alınmış, 2006 yılında bugünkü adını alarak katılım bankası olarak sektörde faaliyetlerine yürütmektedir. % 62 ‘lik hissesi Kuveyt Finans Kurumu ‘nda ( Kuwait Finance House ) bulunmaktadır. Faizsiz bankacılık anlayışı ile hizmetlerini yürütmekte olan Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. hızla alanında zirveye doğru yürümeye devam etmektedir.

Kuveyt Türk Çalışma Saatleri

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. çalışma saatleri saat 08:30 – 12:30 arası öğle öncesi, saat 13:30 – 17:00 arası öğle sonrasıdır. Saat 12:30 – 13:30 arası ise öğle arasıdır. Hafta sonları ile resmi tatil günlerinde Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. şubeleri kapalıdır. Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için bankanın internet sitesi olan www.kuveytturk.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ