Banka Kredi Kampanyaları

Moneygram Nedir Ne işe Yarar

Gittikçe globalleşen dünyada ticaret anlamında sınırlar kalkmaya devam etmektedir. Uluslar arası ticaret hacimleri her geçen gün büyümeye devam ederken, bu konuda en önemli problemlerden birisi de para transferi konusudur. Yurt içi transferlerde bankalar ve diğer finans kuruluşları yeterince işimizi görmekte iken yurt dışı para transferlerinde ise seçenekler maalesef daralmaktadır. Ancak yine de işin profesyonel olarak yapan bazı finans kuruluşları da yok değildir. Bunlardan birisi de Moneygram ‘dır. Bu yazımızda sizlere Moneygram ‘ı tanıtacak ve Moneygram nedir ne işe yarar kısaca size bahsetmeye çalışacağız.

moneygram-anlasmali-bankalar

moneygram anlaşmalı bankalar

Moneygram; Amerika Birleşik Devletlerin kurulmuş olan ve 1940 yılından beridir uluslar arası para transferi konusunda hizmet veren bir şirkettir. Moneygram sayesinde yaklaşık 200 ülkeye para transferi işlemi yapılabilmektedir. Moneygram işlemleri; Moneygram ofislerinden yapılabildiği gibi aynı zamanda Moneygram anlaşmalı bankalar üzerinden de yürütülmektedir.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar

Türkiyede Moneygram anlaşmalı bankalar; Denizbank, Bank Asya, Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. ‘dir. Yine BDDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ) tarafından gerekli yetki belgelerine sahip olan Gönder – Al adlı şirkette Moneygram ile anlaşmalı firmalar arasındadır.

Moneygram İle Nasıl Para Transferi Yapılır

Moneygram ile para transferi yapmak için; Moneygram ile anlaşmalı bankalar ya da herhangi bir Moneygram ofisine başvuruda bulunup, siz verilecek para gönderim formunu doldurduktan ve gerekli masrafları ödeyip parayı teslim ettikten sonra ilgili görevli tarafından size verilecek referans numarasını para gönderdiğiniz kişiye bildirmek olacaktır.

Moneygram para çekme

Moneygram ile para çekme için de; size para transferi yapan kişinin, para gönderimi yaptıktan sonra ilgili anlaşmalı kurum ya da acente tarafından verilecek referans kodunu size bildirmesi, sizin de bu kodla Moneygram anlaşmalı bankalar ya da acentelerden birisine müracaat etmeniz yeterli olacaktır. Kodu bildirim nüfus cüzdanınızla birlikte paranızı çekebileceksiniz.

Moneygram Komisyon Ne kadar

Moneygram bu para transferi işlemleri için belirli oranlarda komisyon almaktadır. Tabii ki bu rakam gönderilen ülke, gönderilen para miktarı gibi kriterlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; Tacikistan, Belarus, Gürcistan, Ukrayna, Rusya ve Ermenistan gibi ülkelere 50 Dolara kadar yapacağınız para transferleri için 2.90 Dolar komisyon, 50 – 335 dolar arasında para transferleri için 10 Dolar komisyon ödenmektedir. Kurumsal çalışmalarda ve çok yüksek meblağlı para transferleri için ise; özel fiyatlar verilmekte olup bu konuda Moneygram acenteleri ile birebir görüşebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için www.moneygram.com adresine göz atabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ