Banka Kredi Kampanyaları

PTT Çalışma Saatleri

Osmanlı döneminden günümüz Türkiye ‘sine geçiş yapmayı başarabilen kurumlardan birisi olan PTT 1840 yılında kurulmuş, o günden bugüne de ciddi anlamda gelişmeler kaydederek vatandaşlara hizmet etmeye devam etmektedir. PTT her geçen gün işlem çeşitliliğini arttırmakta, kurduğu elektronik alt yapısı ile de online işlemler konusunda da çığır açmaktadır diyebiliriz. Bu yazımızda sizlere kısaca PTT ‘yi tanıtarak, PTT çalışma saatleri konusunda bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

ptt-gecmisi

ptt çalışma saatleri

PTT Geçmişi

PTT ( Posta ve Telgraf Anonim Şirketi ); ana hizmet olarak telgraf ve posta hizmetlerinin yanı sıra, PTT kredi,para transferi, maaş ödeme, PTT Matik, lojistik ve kargo hizmetleri gibi hizmetler vermektedir. Yine diğer kurumlarla ( Karayolları Genel Müdürlüğü, Milli Piyango, iletişim şirketleri, dijital TV şirketleri, bankalar, vs. ) anlaşmalar yaparak, bu kurumların fatura ödemeleri, HGS satışı, milli piyango bilet satışı gibi hizmetler de vermektedir. Özellikle bazı alanlarda PTT ( Posta ve Telgraf Anonim Şirketi ) ‘nin özel şirketlerle bile yarışır hale geldiğini, hatta çoğu konuda zirvede bulunduğunu bile söyleyebiliriz.

ptt-cumartesi-acikmi

ptt cumartesi açık mı

PTT Çalışma Saatleri

PTT çalışma saatleri saat 08:30– 16:30 arasındadır. PTT öğle arası ise saat12:30– 13:30 arasındadır. Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde PTT şubeleri kapalıdır. Şunu da belirtmek gerekir ki; hafta sonları sadece Cumartesi günleri yarım gün olarak çalışan PTT birimleri de bulunmaktadır. Ancak genel anlamda PTT birimlerinin büyük bölümü hafta sonları kapalıdır.

PTT Cumartesi Açık mı

Vatandaşlarda PTT ( Posta ve Telgraf Anonim Şirketi ) ‘nin Cumartesi günleri açık olduğu yönünde yanlış bir izlenim vardır. Az önce de belirttiğimiz üzere PTT ‘nin sadece belli birimleri Cumartesi günleri açıktır. Bunlar da bazı PİM (Posta İşleme Merkezi) ‘lerve Posta / Kargo Dağıtım Merkezleridir. Ancak yine de bu tüm PİM ve Posta / Kargo Dağıtım Merkezleri için geçerli değildir.

PTT ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için PTT ‘nin kurumsal internet adresi olan www.ptt.gov.tr adresine girebilir ve buradan da online işlemler menüsü üzerinden PTT şubelerinden yapabileceğiniz işlemlerin çoğunu hızlı ve kolayca bilgisayarınızdan ya da akıllı telefonunuzdan yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ