Banka Kredi Kampanyaları

Şekerbank EFT Saatleri

EFT işlemi; farklı bankalara ait hesaplar arasında yapılan nakit transferi işlemine verilen addır. EFT işlemi az önce de belirttiğimiz üzere farklı bankalar arasında yapılan bir işlem olduğu için belli saatler arasında yapılabilmektedir. Bu saatler de bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir. Bu yazımızda Şekerbank hakkında genel anlamda bilgi paylaşımında bulunarak Şekerbank EFT saatleri ile ilgili sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Şekerbank EFT Saatleri

sekerbank-calisma-saatleri

şekerbank eft

İlk olarak Şekerbank EFT saatleri ile başlayalım. Şekerbank müşterisi iseniz ve EFT yapmak istiyorsanız bu işlemlerinizi saat 09:00 – 17:15 arasında gerçekleştirebilirsiniz. Bu saatler dışında vereceğiniz EFT emirleri işleme alınmayacak ancak sonraki ilk iş gününde işleme alınabilecektir. Mesai saatleri dışında da EFT işlemi yapılmamaktadır. Yani hafta sonu tatil günleri ve resmi tatil günlerinde EFT yapılamamaktadır. Bu durumda havale yapılabilir. Havale de aynı bankada bulunan iki ayrı hesap arasında yapılan para transferidir. Bu nedenle 7/24 havale işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Şekerbank Kimdir

Kısaca Şekerbank ‘tan da bahsedecek olursak; ilk etapta çiftçilerin ve şeker pancarı üreten kesimin nakit ihtiyacının sağlanması için Eskişehir ilinde 1953 yılında kurulmuştur. Kurulduğunda ilk adı Pancar Kooperatifleri ‘dir. Kurulduktan 3 yıl sonra merkezini Ankara’ya taşımış ve adı Şekerbank olarak değiştirilmiştir. 2004 yılında da Ankara ‘dan İstanbul ‘a taşınan Şekerbank 1997 yılında da halka arz edilmiştir. Şekerbank ‘ın son durumuna baktığımızda 300 den fazla şubesi, 4 binden fazla personeli ile hizmet verdiğini görmekteyiz. Şekerbank şubelerinin önemli bir kısmı Anadolu ‘da bulunmakta, bu da şubelerin % 65 ‘ini oluşturmaktadır.

Şekerbank Çalışma Saatleri

Şekerbank EFT saatleri hususunda sizleri bilgilendirmişken, Şekerbank çalışma saatleri konusunda da hemen kısa bir bilgilendirme yapalım. Şekerbank şubeleri çalışma saatleri saat 09:00 – 17:00 arasındadır. Banka saat 12:30 – 13:30 arasında ise öğle molasına girmektedir. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde ise Şekerbank şubeleri kapalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için Şekerbank ‘ın internet sitesi olan www.sekerbank.com.tr adresine girebilir ya da Şekerbank müşteri hizmetleri telefonu 444 78 78 ‘i arayabilirsiniz. Şekerbank internet bankacılığı  ve telefon bankacılığı sayesinde şubeye gerek kalmadan  da hızlı ve kolayca işlemlerinizi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ