Banka Kredi Kampanyaları

Borçları Birleştirme (Borç Transfer Kredisi) Veren Bankalar

Borç transfer kredisi, Tüketicilerin kullandıkları finans ürünlerinden kalma ürün borçlarının tek kredi adı altında yapılandırılıp eş taksit imkânları doğrultusunda ödenmesini sağlayan kredi çeşididir. Borç birleştirme kredisi olarak da bilinir. Borç birleştirme kredisinde bankaların dışında borçlar dâhil edilemez. Bunun yanı sıra kredi kullanan müşterilerin gelir oranları bankalar tarafından değerlendirmeye alınır ve yeterli bulunması halinde borç kapatma kredisine ilave ihtiyaç kredileri de bankalar tarafından müşterilere kullandırılabilir.

Borç birleştirme kredilerindeki temel mantık, kredi ya da kredi kartında yer alan borçların tek bir yerde toplanmasını sağlamaktır. Bu nedenle kredi kullanmak isteyen müşterilere finansman ile borç kapatma amacı taşır. Bununla birlikte bankalar, bireylere kendi finansmanlarını sağlamadan kullanacakları kredi ya da kredi kartı ile borçların başka bankalara transfer olmasını sağlarlar.

Borç Birleştirmenin Avantajları Nelerdir?

  • Borç birleştirme sistemi ile bütün borçlar tek kredi adı altında birleştirilir. Bu sayede ödemenin takibinde kolaylık imkânı sağlanmış olur.
  • Vade imkânlarında 36 aya varan zamanlama süresi ile aylık ödenmesi gereken taksitlerin tutarları düşürülür.
  • Taksitlerde gecikme olduğunda düzenlemeler sayesinde yüksek oranı bulan gecikmelerin faizini ödemeye gerek duyulmaz.
  • İcra ya da avukat masrafları gözetmeksizin kredi takibinin süresinde sorun çıkmaz.
  • Ödemeler belirli bir düzene girdiğinden dolayı kredi notlarında yükselme görülür.

Borç transfer kredisine başvuru yaparken, diğer bankalardaki kredi borçlarını borç transfer kredisi aracılığı ile transfer etmek mümkündür. Ayrıca diğer bankalara olan ihtiyaç kredisi borçlarının da hepsi transfer edilebilir.

Kredi kartında bulunan borçların ise bir kısmına ödeme yapılır. Fakat bankalardaki şube ekranının görünen tutarının altında bulunan miktarlara transfer yapılmaz. Diğer bankalarda gerçekleşen eft gibi işlemlerde bir sonraki iş günü işlemler bankaya ulaşabilir. Kredi kartı borçları için ise yapılan transferlere ek bir işleme gerek duyulmaz. Fakat kredi borçları için yapılan transferler de müşteriler diğer bankalarla iletişim halinde olmalıdır.

borc birlestirme kredisi veren bankalar

borc birlestirme kredisi

Borç Birleştirme (Borç Transferi) Veren Bankalar

Borç birleştirme işlemlerine başvuru yaparken ilgili bankaların şubelerine ya da internet sitelerine başvurulabilir ya da bankaların bu konu ile ilgili olarak sundukları formlar doldurulabilir. Formlar üzerinden yapılan başvurular borç transferi yapan bankaya anında iletilmekte ve değerlendirmeye alınmaktadır. Müşterilere geri dönüş ise en çok bir iş günü içinde gerçekleşmektedir.

  • Ziraat bankası, borç transferi sağlayan bankalardan biridir. Banka uygun faiz oranı imkânları ile ihtiyaç kredilerini 60 aya varan vadelerle ve kişinin kendine özel ödeme planları ile borç birleştirme imkânı sağlamaktadır. Ziraat bankasında, 24 aylık vade imkânlarına istinaden faiz oranı %1.10, 60 aylık vade de ise faiz oranı %1.20 olarak bilinmektedir.
  • Halk bank, destek kredileri ile yine borç birleştirme de müşterilere kolaylık sunan bankalardandır. Faiz oranları 24 ay vade de % 1,10 ve 60 ay vade de %1,20dir. Fakat Halk bankta ki faiz oranları, hayat sigortası yaptıranlar için geçerli oranlardır.
  • Vakıf bank, ziraat bankası ve halk banka göre daha geniş borç transferi imkânları sağlamaktadır. Yanındaki güç paketi ile vakıf bank, sadece bireysel olan kredi kartı borçlarında ödeme sağlamaz ayrıca takibe giren borçlar içinde kişiye uygun ödeme koşulları sağlar. Kredi borçlarını da bu bağlamda yapılandırabilir.

Borç transferi sağlayan diğer bankalar;

  • Şeker bank, burgan bank, Deniz bank veQnb finans olarak bilinir. Fakat deniz bank’ın diğer bankalardan bir farkı vardır; deniz bank da sadece emekliler için borç transferi kolaylığı sunulduğunu hatırlatmak gerekir.

Ayrıca sitemiz içerisinden Bankadan İkinci Konut Kredisi Çekilir Mi yazımızı https://bankasikredi.com/bankadan-ikinci-konut-kredisi-cekilir-mi/ adresinden inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ