Banka Kredi Kampanyaları

Denizbank Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? (En Hızlı Yol)

Denizbank ülkemizde uzun yıllardır hizmet vermeye devam edilen özel bankalar arasında yer almaktadır. Denizbank’ın Müşterilerinin kullandığı kredi kartları konusunda da özenli ve güvenli bir hizmet politikası vardır. Kişiler kartlarını kaybettiklerinde, çalındığını düşündüklerinde ve genel olarak kartlarına erişimlerini yitirdiklerinde bu kartları hemen iptal ettirmelidir. Denizbank kredi kartı bulunan kişiler bu işlemi hem banka şubelerinden hem de müşteri hizmetleri ile temasa geçerek yapabilmektedir. Ayrıca kart iptalini gerektiren durumlar arasında kayıp ve çalıntı halleri haricinde kişilerin kendilerinin gerçekleştirmedikleri harcamalar fark etmeleri de bulunmaktadır. Özellikle kartlarını internet üzerinde yaptıkları alışverişlerde ya da yurt dışında kullanan kişiler bu durumla sıkça karşılaşmaktadır.

denizbank bonus kart iptali

denizbank bonus kredi karti iptali nasil yapilir

Bu durumun mümkün olan en kısa sürede yapılması gerekliliği kartlardan 3.şahısların gerçekleştirebilecekleri harcamalardan kaynaklanır. Özellikle kart limitleri yüksek olan kişiler iptal işlemlerini aksatmamalı ve takip etmelidir. Kişiler iptal başvurusunda geç kalmaları halinde bu harcamaları kendilerinin gerçekleştirmediğini kanıtlamaları gerekebilmekte ve bu da istenmeyen durumlar ortaya çıkarmaktadır.

Denizbank Kredi Kartı İptal Başvurusu Nereye Yapılır?

Denizbank kredi kartlarını kaybeden müşterilerine hafta içi çalışma saatlerinde banka şubelerinde gereken bütün işlemleri yapma imkanı sunar. Bunun yanında çalışma saatleri dışında ve tatil günlerinde ise kesintisiz hizmet veren müşteri temsilcilerine ulaşmak için çağrı merkezi telefonları kullanılmalıdır. 0850 222 0 800 ya da 444 0 800 numaralı telefonları çevirerek kayıp ve çalıntı başvurularını gerçekleştirmek kolaylıkla mümkündür. Bu konuşmada kişilerin güvenlik doğrulamalarının yapılmasının ardından iptal talepleri alınmakta ve hızlıca işleme konmaktadır.

Kart iptal talepleri aynı zamanda şubeler tarafından da kabul edilmektedir. Bunun için kişiler banka şubelerine talepleri ile ilgili bir dilekçe teslim etmeli ve kart iptali talebinin alındığına dair belge istemelidir.  Bu belgelerin alınmaması durumunda kart iptali talebinin işleme alınarak kart iptaline kadar geçecek sürede gerçekleşebilecek harcamalardan kart sahibi sorumlu tutulabilmektedir. Bunların gerçek harcamalar olmadığının bankaya ispat edilebilmesi kolay olmadığından bu belgeyi ilgili şubenin yetkililerinden talep etmek önem taşımaktadır. Denizbank müşterilerinin iptal sonrası süreçte kart kullanmak istememeleri halinde ise var olan borçları farklı şekilde yapılandırabilmektedir.

Yine konuyla alakalı olan Denizbank EFT Saatleri konulu yazımızı da buradan https://bankasikredi.com/denizbank-eft-saatleri/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ