Banka Kredi Kampanyaları

Garanti Bankası ATM Anında Cebe Para Göndermi İşlemi

Daha önceki yazılarımızda bir çok bankacılık işlemi ile ilgili sizler aydınlattığımız üzere, bu yazımızda da Garanti Bankası ATM ‘den Anında Cebe Para Gönderme İşlemi hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

garanti bbva cebe para gönderme

garanti bankasi atmden aninda cebe para gonderme islemi

Garanti Bankasından Cebe Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi bankaları arasında yer alan, gelişmiş alt yapısı ve üstün müşteri memnuniyeti ile dikkatleri üzerinde toplayan Garanti Bankası tamamen özgün ve pratik olma özelliği taşıyan, cebe havale işlemleri ile kısa sürede para aktarım imkanı sunmaktadır. Peki Garanti Cebe Havale işlemi nasıl yapılır? Bu soruya cevaplar verelim. İlk olarak Garanti Bankası’nın müşterisiyseniz, internet veya mobil bankacılık üzerinden bu işlemi kısa bir süre içerisinde yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Cep Telefonun Havale ile Para

Hesap bakiyenizde gönderilen miktar kadar paranın bulunması ve göndereceğiniz kişinin cep telefonu numarasını bilmeniz, para gönderimi için yeterli olmaktadır. Bu koşulları sağladıktan sonra, cep telefonu ya da bilgisayar şubeleri üzerinden cebe para gönder seçeneği ile para transferleriniz yapılmış olur. Bunu bankamatiklerden yapmanız durumunda, 5 TL civarında para alınmaktadır. Eğer yukarıda bahsettiğimiz gibi internet üzerinden bu işlemleri yaparsanız, 1,25 TL gibi küçük bir masraf karşılığında en az 20 TL civarında para gönderimi yapabilirsiniz. Garanti Bankası’nın gönderim üst sınırı 1000 TL olarak belirlenmiştir.

İnternet şubesiyle Cebe Havale

Cebe Havale ile internet şubesini kullanarak dilediğiniz anda ve yerde para gönderimleri yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri tek tek aktardık.

  • Garanti Bankası internet şubesi Para transferi alanında, cebe havale alanına geçiş yapılır.
  • Ardından sizlerin bir form doldurması istenir. Aslında bu form karşıdaki kişinin cep telefon numarası, bazı durumlarda T.C Kimlik numarası, göndereceğiniz para miktarı, hangi hesabınızdan göndereceğiniz gibi işlemleri seçmeniz gerekiyor. Onay verildikten sonra, cep telefonuna kod geliyor ve kodu yazmanızın devamında, paranız gönderiliyor.

Kısa mesajla Cebe Havale

Cebe havale ile cep telefonunuzdan yazdığınız kısa bir mesaj ile, karşıdaki kişiye nerede olursanız olun hızlı bir şekilde para gönderimi yapabileceksiniz. Ayrıca gönderdiğiniz tutar, bağlı olan hesaba geçmektedir.

  • Para göndermek istediğiniz kişinin cep telefon numarasını ya da Paracard/Bonus Kontör numarasını yazıp bir boşluk bırakın,
  • 1 TL ve katları olmak üzere göndermek istediğiniz tutarı yazın ve bir boşluk daha bırakın,
  • Cebe Havale şifrenizi de ekleyerek 3333‘e kısa mesaj (SMS) olarak gönderim yapın.

Cebe para gönderme örnek mesaj: 5xx2223344 50 1234
Karta para gönderme örnek mesaj: 5555666677778888 50 1234

  • Mesajınızı yolladıktan sonra, 3333‘ten işlemin gerçekleştiğini bildiren ve Referans numarası içeren bir kısa mesaj alırsınız.
  • Para gönderdiğiniz kişiye ise Garanti’den, sizin adınızı ve soyadınızı, parayı herhangi bir Garanti Paramatik’ten çekmesi için, referans kodunu alır. Bu referans kodunun mutlaka saklanması gerekmektedir. Eğer kaybedilir ise, hiçbir şekilde karşıdaki kişi parayı çekemez. Her işlemde farklı bir şifre gönderimi yapılır.

Sitemiz üzerinden Havale Nedir ile ilgili yazımızı da buradan https://bankasikredi.com/havale-nedir/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ