Banka Kredi Kampanyaları

Halkbank Paraf Kredi Kartı Limiti Arttırma İçin Başvuru

Halkbank ülkemizde uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir devlet bankası olması sebebiyle vatandaşların sıklıkla tercih ettiği ve de güvendikleri bir seçenektir. Müşterilerine kolay ve avantajlı alışveriş yapma ve kullanım imkanı ile sunulan bir Halkbank kredi kartı olan Paraf sahibi kişiler zaman zaman limit artışı yaptırmak isteyebilmektedir. Limit artışı kişilere daha yüksek miktarda harcama yapabilme imkanının yanında özellikle acil durumlarda kullanışlı olabilen nakit çekme işlemi ile daha fazla para çekebilme olanağı da tanır. Bu sebeplerden dolayı yüksek limitli bir kredi kartına sahip olmak önemli bir ayrıcalıktır.

paraf limit yükseltme

halkbank paraf kredi karti limiti arttirma icin basvuru

Limit artışı yapılabilmesi için müşterilere Halkbank tarafından sunulan farklı seçenekler bulunmaktadır. Paraf Kart sahipleri limitlerini arttırmak istedikleri takdirde Halkbank tarafından kullanıma sunulan çağrı merkezi, internet şubesi ve Halkbank mobil uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. 444 0 400 numaralı telefonu arayan kişiler menüden kredi kartı işlemlerini seçerek limit artışı taleplerini bu şekilde de gerçekleştirebilme imkanına da sahiptir. Bu yöntemle yapılacak limit artışı başvuruları kısa bir değerlendirme sürecinden geçirilmekte ve sonuçlar kart sahiplerine bildirilmektedir. Limit artışı talepleri olumlu olarak yanıtlanan ve Paraf kart sahipleri yeni limitlerini gönderilecek hesap ekstreleri üzerinden de kontrol etme imkanına sahiptir.

Kart Limiti Artışlarında Hangi Durumlar Dikkate Alınır?

Bunların yanında zaman zaman kişiler limitlerini bilmemekte ve öğrenmek isteyebilmektedir. Parak kredi kartı bulunan kişilerin hesap ekstreleri üzerinde belirlenmiş limit tutarı görülebilir. Ancak yasal olarak kişiler kart kullanımlarının ilk 2 yılı içerisinde maaşlarının en fazla 2 katı, izleyen senelerdeki kullanımları için de gelirlerinin en fazla 4 katı kadar limite sahip olabilirler. Bu şekilde talep edilecek limit miktarını hesaplamak da mümkündür. Bu durum bankalara özgü değildir ve BDDK tarafından yapılmış yasal düzenleme gereği kişilere verilecek limitler bu şekilde belirlenmiştir.

Kart sahiplerinin ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirmiş olmaları da bu süreç esnasında dikkate alınmaktadır.  Bu anlamda ödemelerini düzenli olarak yerine getirmemiş, geciktirmiş kişiler gelir artışı sağlasalar bile zaman zaman limit artışı talepleri reddedilebilmektedir.

Yine konuyla alakalı olan Kara Liste Nedir Çıkmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor konulu bölüme https://bankasikredi.com/kara-liste-nedir-cikmak-icin-ne-yapmak-gerekiyor/ buradan ulaşabilir ve yazımızı okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. seyfiddin keskin dedi ki:

    paraf kartı limitimi arttırmak istiyorum ne yapmam gerekir

BİR YORUM YAZ