Banka Kredi Kampanyaları

Param Birikmiyor Diyenlere İlginç 5 Para Biriktirme Yöntemi

Aslında herkesin genel olarak para biriktirme konusunda sorunları vardır. Hatta almak istediğimiz o kadar şey vardır ki, ama bir türlü istediğimiz paraları biriktiremeyiz. Para biriktirenleri görünce, nasıl yaptıklarını sorarız ve genel olarak ne yaptıklarını öğrenmek isteriz. Hedefimizde olan ürünleri, malları, arabaları, evleri almak bara biriktirme yöntemleriyle almak hiçte zor değildir. Sizlerde aşağıda yazılmış olan yöntemleri kullanarak para biriktirebilir ve hayatınıza dair çok önemli adımları uygulayabilirsiniz. Aşağıda yazılı olan uygulamaların devamlılığı önemlidir. Yani 1 ay yaptınız 3 ay yaptınız ve bir sonuç beklemeyin. Yalnız bunu 3-5 sene yaparsanız, uzun vadede güzel paralar biriktirirsiniz.

para biriktirme

Ne Yapsam Olmuyor Diyenler İçin 5 İlginç Para Biriktirme Yöntemi

Giderlerinizi Daima Takip Edin!

Para biriktirmenin ilk yöntemi, giderleri az da olsa azaltmak ve takibini yapmaktır. Vereceğiniz 1 TL’nin bile detaylı olarak hesaplamasını yapın. Emin olun başta cimrilik gibi gözükse de, servete sahip olan bireyler devamlı bu yöntemle zengin olmuşlardır. Bunun için bazı uygulamaların da olduğunu göyleyebiliriz. Giderlerinizi telefonunuza veya bilgisayarlarınıza yazarak planlamalar oluşturabilirsiniz. Aylık harcama limiti koyun ve onun üzerinden hiçbir harcama yapmayın.

Gereksiz Harcamalar Yapmayın!

Sizin için bir anlam ifade etmeyen ve anlık istek oluşturan şeyleri asla almayın. Başta ufak bir şey gibi gözükse de, aslında zamanla paranızın ufak da olsa biriktiğini göreceksiniz. Ufak gibi gözüken şeyler, zamanla çok yüksek para olarak sizlere gelecek ve sizler bu durumdan çok şaşıracaksınız.

Taksit İşlemini Geride Bırakın!

Para biriktirmenin en büyük düşmanı, genel olarak taksitlerdir. Bir şeyi almak istiyorsanız o an alın ve asla taksit işine girmeyin. Taksitler birleşere büyük tutarları oluşur ve sizler bunun aksine nakti çalışın.

İkinci El Satın Alın Ve Harcamaları Azaltın!

Evinize veya kendinize bir şey alacaksanız eğer, 2. El alın. Günümüzde herkes ikinci el eşya kullanıyor ve bu durum aslında hiçte utanılacak gibi değildir. Alacağınız şeyi araştırın ve en sağlam olan 2. Eli satın alın. Böylece yüksek oranda kara geçeceksiniz.  Mağazalarda görmüş olduğunuz şeyleri hemen yani anında almayın. Bekleyin paranızı kontrol edin ve eğer sizlerin durumu el veriyorsa satın alın. Ya satarlar ve ben bunu alamazsam gibi hisleri tamamen kafanızdan silmenizi öneririz. Ben bunu almazsam para biriktireceğim ve böyle olursa güzel olacak gibi düşüncelere dalın. Emin olun bu his ile, istediklerinize kısa süreç içerisinde ulaşabileceksiniz.

Alışveriş Mekezlerine Adım Bile Atmayın!

Alışveriş merkezine gidip de, bir şey almadım diyeni henüz bizler görmedik. Oraya adım atan elbet para harcamaktan geri kalmıyor. Bu tür mekanlara gideceğinize, aileniz ile evinizde vakit geçirebilirsiniz. Oralarda gezmek ve eğlenmek, para kaybından başka birşey anlam ifade etmez ve sizlerin paralarını çalacaktır. Alışveriş merkezine giden insanların, paraya ihtiyacı olduğu görülmez.

Tasarruf etmek adına farklı yöntemlere sitemiz üzerinden bu link vasıtasıyla https://bankasikredi.com/8-maddede-tasarruf-etmenin-yollari/ ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ