Banka Kredi Kampanyaları

PTT Öğle Arası Kaçta (Çalışma Saatleri) 2019

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için PTT Öğle Arası Saati kaçta detaylı bir şekilde aktaracak ve yine bunun yanı sıra genel anlamda PTT çalışma saatlerinden bahsetmeye çalışacağız.

ptt çalışma saatleri 2019

ptt ogle arasi kacta calisma saatleri

Kısaca PTT

1840 senesinde ilk defa piyasaya çıkan ve temelleri atılan, ilk olarak da 1901 senesinde ilk işlemlerine başlayan PTT, her geçen gün artış gösteren bir form grafiği ile çalışmalarına devam etmektedir. Verdiği hizmetlerden dolayı birçok kişinin tek tercihi konumuna kadar gelmiştir. PTT şubelerinden yapacağınız işlemleri detaylı olarak sıralayacak olursak eğer, Posta hizmetleri, tebligat, telgraf, kayıtlı elektronik posta, HGS, havale işlemleridir ve ayrıca bankalarla ilgili olarak; Kredi Kartı ödemeleri, nakit yatırma ve ödeme işlemleri, para transferi, bireysel kredi ödemeleri, PTT kredi işlemleri, aracılık ve efektif işlemler gibi birçok işlemleri çok pratik bir şekilde PTT üzerinden yapabilirsiniz.

PTT Hafta İçi Günlerde Saat Kaça Kadar Açık?

PTT kaça kadar açık gibi bir soru soruyorsanız eğer, PTT’nin hafta içi günlerde yani Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma standart olarak devam ettiğini sizlere aktarmak isteriz. Hafta içi sabah saat 08:30 da açılan PTT şubeleri, akşam saat 16:30’da kapanır. Yani herhangi bir işlem ve farklı bir uygulama yapmak istiyorsanız saat 16:30 a kadar mutlaka halletmeniz gerekmektedir. Ancak resmi tatil günlerinde PTT hafta içi olsa dahi kapalı olacaktır. Resmi tatil günleri PTT çalışma saatleri ve ile ilgili tüm detaylı bilgilere, yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

PTT Hafta İçi Öğle Saat Kaçta Kapanıyor?

Her kamu kurumunda olduğu gibi PTT şubeleri de öğlen arası yemek molasına girmektedir. Hafta içi öğle PTT şubeleri saat kaçta kapanıyor veya PTT şubeleri öğlen kaça kadar açık gibi sorular soruyorsanız eğer, mola saati öğlen saat 12:30 olarak belirlenmiştir diyebiliriz. Eğer sabah PTT şubelerinden bir işlem yapacak olursanız, öğlen 12:30 a kadar bu işlemi halletmeniz gerekmektedir. Aksi halde öğleden sonraya kadar bekleme durumunuz olabilir.

PTT Hafta İçi Öğleden Sonra Kaçta Açılıyor?

PTT şubelerinden işlem yapmak için girişimde bulundunuz ancak sabah mesai saatlerine yetişemediyseniz, öğleden sonrayı beklemek zorundasınız. PTT hafta içi öğleden sonra saat 13:30 da yeniden hizmete açılmaktadır.

PTT Hafta Sonu Açık mı?

PTT bir kamu kurumu olduğundan, ülkemizde resmi tatil olarak kabul edilen Cumartesi ve Pazar günlerinde paralı olmaktadır.

Sitemiz üzerinden PTT ye Çocuk Parasının Yatıp Yatmadığını Öğrenme ile ilgili yazımızı da buradan https://bankasikredi.com/cocuk-parasinin-yatip-yatmadigini-ogrenmek-icin-sorgulama/ okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ