Banka Kredi Kampanyaları

Ziraat Cebe Anında Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Öncelikle cebe para gönderme işlemleri gelişen teknoloji ile daha kolay bir hale gelmiştir. Son derece fazla tercih edilen cebe havale işlemlerinde, karşı tarafın Ziraat Bankası hesabı olmasa bile, cep telefonuna para gönderilmektedir. Bilindiği üzere her banka bu işlemlerde bir limit aktif ettiği gibi, Ziraat Bankası da bazı limitleri uygulamaya almıştır. Para gönderecek kişinin Ziraat bankasında bir Vadesiz Mevduat hesabı olmak zorundadır ve gün içerisinde en fazla olarak sadece 500 TL tutarında para aktarım limiti bulunmaktadır Ayda en fazla ise 5.000 TL gönderim limiti bulunur. Cebe Havalenin alt limiti ise 20 TL olarak işleme alınmaktadır. İşlem ücreti ise her gönderimde 1.5 TL olarak belirlenmiştir ve bu ücret ise, parayı gönderen kişiden alınmaktadır.

ziraat cebe para gönderme

ziraat cebe aninda para gonderme nasil yapilir

Cebe havale ziraat bankasından yapabilmek için sizlere ait olan vadesiz hesabınızda bakiye olması ya da avans hesabınızda avans bulunması yeterli olmaktadır. Yine Hesabınıza İnternet Bankacılığı üzerinden ulaşabilmeniz için, sizlerin internet bankacılığı şifresi olması gerekir. İnternet Bankacılığı şifreniz yok ise öncelikli olarak banka şubelerinden veya interaktif kanallar üzerinden bu şifreyi almanız gerekmektedir. Ziraat Bankası bu gibi kanallar aracılığı ile internet şifrenizi vermektedir.

Ziraat Bankası Cebe Havale

  • Ziraat bankası resmi sitesi üzerinden internet bankacılığına giriş yapılır.
  • Havale İşlemleri>Cebe Havale menüsünden gerekli gönderimler yapılmaktadır.
  • Öncelikle paranın çekileceği hesabı seçinizi ardından para göndereceğiniz kişinin TC Kimlik numarasını ve para gönderilecek Cep telefonu numarasını başında 0 olmadan yazın ve onay verin.
  • Bundan sonra işlem tamamlanmış olur ve artık parayı alacak olan kişinin telefonuna X Kişisi sizlere cep havale işlemi yapmıştır diye mesaj gider. Bu mesaj içerisinde referans kodu bulunur ve bu referans numarası oldukça önemlidir.
  • Son olarak cebe havale işlemi hiçbir şekilde geri alınamaz. Ancak alıcı parayı çekmez ise 7 gün sonunda hesabınıza geri gönderilir. Fakat sizlerden alınmış olan 1.5 TL’nin iadesi yapılamaz. 7 gün içerisinde çekilmediği zaman, hesaplarınızı kontrol ediniz.

Ziraat Bankası Cep Havale Parası Nasıl Çekilir?

Cebe havale işleminin yapılmasının devamında, alıcının telefonuna aktarılan mesajdan sonra alıcı herhangi bir Ziraat bankası ATM sine giderek parasını pratik ve kolay bir şekilde, herhangi bir ekstra komisyon ödemesi yapmadan çeker. Yapması gereken işlemi aktaracak olursak eğer ilk olarak Bankamatik Giriş tuşuna basılır ve para çekme alanına geçiş yapılır. Daha sonra cebe havale kısmına da basılmasının devamında yeni bir ekran açılır ve bu ekrana TC Kimlik Numarası ve Telefon numarasını ve istenir ise eğer cep telefonuna gelen referans numarasını, istenilen bölümlere yazar. Daha sonra parasını alabilir. Yapılan bu gönderimlerde paralar yalnızca Ziraat Bankası’nın ATM’lerinden çekilmektedir. Banka şubeleri bu işlemi yapmamaktadır.

Sitemizden Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma konulu yazımızı bu bölümden https://bankasikredi.com/garanti-bankasi-internet-bankaciligi-sifresi-almanin-kolay-yolu/ yaklaşık 2 dk içerisinde inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ